Jozef
30.09.04,08:07
Prajem pekny den,
prosim vas dodali sme SOI vzorky, ktore si odobrala z nasej predajne.
Tento tovar sme im vyfakturovali a vratili nam fakturu stym, ze dodanie vzoriek je oslobodene od DPH?
Hladal som to v zakone ale nic som nenasiel, alebo som to prehliadol.
Maju pravdu?
Fakturacia vzoriek je oslobodena od DPH?
A ak ano, vstupuje to do koeficientu?
Dakujem za odpoved.
Mickya
30.09.04,06:46
Keď som bola ešte v máji na školení, tak nám naozaj prednášajúca povedala, že vzorky sú od dane oslobodené, pozerala som to v zákone, ale tiež som to zatiaľ nenašla. Skúsim to ešte pozrieť, ktorý to je §, potom dám vedieť.
rene
30.09.04,06:59
Nehodil by sa paragraf 8 bod 3 ? .....dodanie vzoriek na kontrolné účely podľa osobitného predpisu sa nepovažuje za dodanie tovaru za protihodnotu.
Mickya
30.09.04,07:02
Áno, Rene, to bol ten §, ktorý som hľadala.
Jozef
30.09.04,07:07
Dakujem za odpovede.

Takze vyfakturujem to bez dane.
A vstupuje to dokoeficientu?
rene
30.09.04,07:29
Vyzerá to tak, že áno. /paragraf 50 bod 2 písm.b-pri výpočte koeficientu sa do čitateľa ani do menovateľa koeficientu neuvádzajú výnosy/príjmy/ z ... predaja majetku, ktorý platiteľ používal na účely svojho podnikania, OKREM ZÁSOB.
Jozef
30.09.04,07:35
Rene dakujem,

ale asi som sa zle vyjadril.
Ja som myslel, ze ci budem musiet kratit DPH na vstupe koli tomu, ze budem fakturovat vzorky bez dane?
Doteraz som koeficient nepouzival.
rene
30.09.04,07:44
Tie vzorky Vám už nevrátia? Neviem o čo ide, ale ak by Vám ich vrátili a Vy by ste ich mohli následne predať, tak by som nekrátila. Ale neviem to so zárukou.
Jozef
30.09.04,07:51
Rene,

tie vzorky sa nevratia.
Oni ich viac menej znicia pri tych skuskach.
TAkze by bolo pre mna vyhodnejsie nic nefakturovat a nemusel by som kratit DPH na cstupe, ze?
rene
30.09.04,07:57
To je jasné. Ale ako to dostanete zo skladovej evidencie ? Je tých skladových pohybov tak veľa a tá suma pre SOI tak nízka, že sa to v tých výdajkách stratí? Risknúť by sa to dalo a koeficient by šiel na odpočinok.
Katty
30.09.04,08:00
rozhodni sa podľa hodnoty, my sme zaúčtovávali vzorky do spotreby ak to nebolo veľa, niečo ako ubytky na sklade do normy alebo tak nejak

a SOIka by tu fa zaplatila či už bez DPH alebo s????
Jozef
30.09.04,08:04
Ano SOIka by tu fakturu uhradila - ale bez DPH.
Katty
30.09.04,08:10
hmmm

my sme dávali vzorky pre metrologiu a dali si to bez fakturacie do spotreby a bol pokoj medzi tými x pohybmi na sklade sa to stratí a predsa máme k tomu papier že to brali na skúšky...