Milan 30
08.06.13,22:47
Dobry den chcem znizit strop sadrokartonom v starsom rodinnom dome ale mam par otazok co sa tyka najme upenenia nosnej konstrukcie.Znizenie by malo byt okolo 18-20 cm a to vyplnit izolaciou.

1ot. je ohladne upevnenia UD do obvodovych stien.Steny su akesi dute kvadre tak neviem ci budu drzat natlkacie hmozdinky.Neviem co ine namiesto nich pouzit.

2 ot. je upevnenie zavesov do stropu strop nie je betonovy ale na hranoloch su dosky a to je omietnute.Chcel som zdvojnasobit pocet zavesov na nosnych CD profiloch popripade sa chcem spitat ci je mozne davat zavesy aj na krizove CD

3 ot. je ohladne upevnenia CD v UD co som sa docital tak CD ma byt iba nasunute v UD tyka sa to aj nosnych CDciek ci tie mozem spojit s UDckom?

4ot.Neviem ci pouzit aj parozabranu alebo paropriepustnu foliu ci iba izolaciu
Izolaciu chcem pouzit knauf clasic 039 o hrubke 160mm

Dakujem vopred za odpovede
Martin1310
10.06.13,20:11
1- Tažko povedať ked neviem aké kvádre to sú .Natlkačiek je množstvo dlžok ,treba vybrať také aby miesto kde sa pri vrazení šrobu roztiahne vyšlo práve do steny toho kvadra.

2-Krížové spojky majú určitú pružnosť v smere hore-dolu.Ked dáš závesy aj na krížové CD tak tam tá pružnosť už nebude.Ale ja osobne neverím tomu že by to niečomu vadilo.Ak dodržíš predpísanú rozteč nosných CD tak to je zbytočné zdvojnásob ich na nosných CD.

3-Podla výrobcu sa nič nemá napevno pripevnovať o UD.Dokonca tesne popri UD na stene by mal ísť CD profil tak aby si ani sadrokarton o CD nepripevnoval.

No nedodržanie tohoto postupu som videl x-krát a ani ja sám sebe čo som robil som to nedodržal a sadrokarton som veselo prichytával na UD a nič sa nestalo.To je len moja skúsenosť.

4-Pokial je nad miestnostou nevykurovaný priestor tak určiťe použiť PARONEPRIEPUSTNU foliu.
Vrstvy odspodu-- sadrokarton-paronepriepustná folia-tepelná izolácia.
lapejko
10.06.13,20:29
len doplním, rozteč závesov je bežne 90 cm, pri zaťažení izoláciou a napr. dvojitou skladbou sadrokartónu je 75 cm, pri drevenom strope je dobré trafiť sa do nosných hranolov, ktoré zvyknú byť v rozostupe 80-100 cm.