essien
09.06.13,15:22
chcem zateplit strop na starsom rodinnom dome ale spodok stropu v izbach je zatepleni 5cm hrubkov polistirenu chcel by som vediet ci sa oplati zateplit vrch a ak ano aky mam zvolit postup odobrat z vrchu laty dat ta paropriepustnu zabranu 5cm rezervu a naukladat sklenenu vatu alebo po 2.druhe nemusim davat poropriepustnu zabranu len sklenenu vatu alebo po 3.postacuje hrubka polistyrenu ktora je na spode stropu
Martin1310
12.06.13,18:55
Oplatí ,neoplatí to sa musíš sám rozhodnúť.Isté je že ak ju tam dáš izolácia bude účinnejšia.
Ked zvrchu rozoberieš záklop(dosky) , uložíš izoláciu a zložíš záklop ako bol ,bez toho že by si to ešte zvrchu nejako inak nepriedušne uzavrel tak nemusíš dávať nikde žiadnu foliu.
jahoszmsk
13.06.13,16:30
Ja som doma rozobral dosky na povale, vlozil parozábranu, aj ponad trámy, do medzery medzi trámami hrubými 15cm som vložil 2x po 10cm minerálnej vlny tak, aby vrchná vrstva prekrývala prípadné spoje vlny v spodnej vrstve, a ak máš nejaké zvyšné dosky a hranoly tak este by som dal na to jednu vrstvu cca 10-15cm vlny a až potom položil dosky . Proti prípadnému zatekaniu (starej) strechy, som sponkovačkou zvnútra povaly na trámy pripevnil difúznu fóliu aby sa náhodou do vlny nedostala voda.