dragonfly
09.06.13,16:05
Pekný deň! Po pol roku v zahraničí som rozbehla starú sim kartu - orange v novom telefóne nokia C5. Odoslala som sms správy do zahraničia - konkrétne Nepál, ale ostali nevybavené, aj keď čísla fungujú, prezvoním, dovolám sa. Boli to teda rôzne čísla. Najskôr mi bolo v orange povedané, že je to možno telefón, že sa stáva, že treba číslo vymazať a znovu nahodiť - čo mi prišlo zvláštne, ale skúsila som. Potom som poslala z iného čísla, takisto nedoručené. Jedine do čiech bola vybavená. No a potom som sa navyše dozvedela, že ani žiadna správa, čo bola odoslaná mne nebola doručená. Z Nepálu a údajne Španielska.
Som z toho celkom mimo, lebo netuším kde môže byť chyba - rôzne telefóny, rôzne čísla, myslela som, že chyba je niekde v novom telefóne a nastavení, ale teraz neviem. Stalo sa to niekomu?
A to mne pritom zo Slovenska správy normálne chodili celú dobu na nepálske číslo. Už neviem čo s tým, nejde ani tak o tie správy, v najhoršom prípade sa kontaktujem aj inak, ale žerie mi to kredit a v podstate je tu tá neistota, že neviem pri čom to robí ten problém.
Ďakujem za každý postreh, už som bola v orangi asi tri krát, ale tam mi ťažko poradia.
Ešte ma napadlo ale to je asi blbosť, či nemôžu mať nejaké zmluvy medzi operátormi, lebo je ich tam viac ja som mala zhodou okolností iného ako sú tie čísla, na ktoré som posielala. A v zahraničí mi správy prichádzali aj odchádzali.
Ďakujem
fredy27
28.07.13,16:50
V nastaveniachje potrebné zmeniť režim siete GSM , používať medzinárodnú predvolbu SK a v konkrétnej krajine zvoliť roaming. partnera s ktorým má Orange uzavretú zmluvu