eman123
09.06.13,17:02
Dobrý deň, potrebujem poradiť pracujem 37 rok. ako MOV a bolo mi povedané, že od budúceho škol.roka mám pracovať len na polovičný úväzok, alebo dostanem výpoveď bez odstupného. Vie mi niekto poradiť čo mám v tejto situácii robiť
. .
KEJKA
09.06.13,16:13
hlavne nič nepodpisuj.
Neviem čo je to MOV,ale pracuješ v školstve, správne?
pre školy a podobné zariadenia tiež platí ZP.
PZ je dvojstranný právny akt a všetky zmeny musia byť písomne oboma stranami dohodnuté.
Ak nesúhlasíš so zmenou, tak nepodpisuj ani dodatky ani akúkoľvek dohodu.
Potom platí stále pôvodná PZ a pri výpovedi z dôvodu nadbytočnosti máš nárok na odstupné.
KEJKA
09.06.13,16:13
MOV.......................?
ZP......Zákonník práce
PZ..........pracovná zmluva
avalik
09.06.13,16:17
37 rokov pracujes aj u sucasneho zamestnavatela?
terezamaria
09.06.13,16:36
Bez Tvojho súhlasu Ťa nemôže nikto preradiť na polovičný úväzok. Nedaj sa zastrašiť, pokiaľ chcú robiť zmeny, musíš s nimi Ty najprv súhlasiť.
Takže nič nepodpisuj, pokiaľ nechceš robiť na polovičný úväzok a oni budú na tom trvať, budú nútení Ti dať Výpoveď pre nadbytočnosť podľa § 63, ods.1, písm.b/ ZP.
§ 63
Výpoveď daná zamestnávateľom

(1) Zamestnávateľ môže dať zamestnancovi výpoveď iba z dôvodov, ak

a) sa zrušuje alebo premiestňuje zamestnávateľ alebo jeho časť,
a) sa zamestnávateľ alebo jeho časť

1. zrušuje alebo
2. premiestňuje a zamestnanec nesúhlasí so zmenou dohodnutého miesta výkonu práce,

b) sa zamestnanec stane nadbytočný vzhľadom na písomné rozhodnutie zamestnávateľa alebo príslušného orgánu o zmene jeho úloh, technického vybavenia alebo o znížení stavu zamestnancov s cieľom zabezpečiť efektívnosť práce alebo o iných organizačných zmenách,
Meggi 1
09.06.13,17:35
MOV = Majster odborného výcviku