seraffa
09.06.13,19:10
mam otazku, chcem kupovat tovar z ebay- mam zivnost, mam bazar kde predavam pouzivane veci, a nieco kupujem na SK riesim to kupnymi zmluvami a mozem to vyhodne kupovat aj na ebay, uctovnictvo si robim sama a som malicky obchodik ani nie 200 ks, niesom platca dph, moja otazka znie: tovar kupim/vyhram na ebay, sukromna osoba si vypyta nejake peniaze za dovoz co zaplati napriklad na poste ale resp. este zvyknu pouzit DHL sluzby, oni (nemci v nemecku, anglicania v anglicku) idu odnesu to tam na tu postu/dhl a zaplatia to, tym padom mne nevznika povinnost platit dan za dovoz tovaru, ci? zaujima ma to preto ci potrebujem ic dph kvoli tomu lenze ja nedostavam ziadne faktury za dovoz tovaru kedze to platia oni takze ja nemam ako platit 20% z "fakturovanej" sumy
a_je_to
16.06.13,11:13
Ak je zásielková služba, resp. doprava v cene tovaru, tak nemáš povinnosť registrovať sa. Ani vtedy, ak je osobitne vyčíslená vo faktúre, ako služba, ale hradená dopravcovi odosielateľom. Ty si si neobjednala žiadnu osobitne fakturovateľnú službu, iba dodávku tovaru do svojich rúk. Takže ide iba o dodanie tovaru v mieste - sklad odberateľa.