mirkaU
09.06.13,18:37
prosim vas poradte?chcela by som nakupovať tovar z činy a nasledne predavať,musim si založiť živnosť?kolko veci môžem z činy doviesť?je na to nejaky limit?alebo neobmedzene?v jednej diskusii som čitala kde pisala jedna pani,že najprv jej chodili baliky ako gifty,na colnici bez problemov prešli,postupne jej začali všetky baliky zastavovať aj gifty a musela platiť DPH a nakoniec dostala zakaz z činy dovažať tovat,je to možne?tovar by som chcela predavať na aukciach,prosim poradte ak mate skusenosti,dakujeeeeeeeeeeem
Dubak2000
09.06.13,19:05
neviem ci mozu zakazat ale podla mna na to treba zivnost, bez toho sa to da skusit, ale lahko sa najde niekto kto to nahlasi. A urady zas lahko zistia kolko zasielok prislo. Potom dalsia vec je to o aky tovar sa jedna, musi mat certifikaty a povolenia. A obvykle colnica neakceptuje ked cinan napise ze to je gift. Myslim ze to poznaju uz dost dobre. A bacha na zaruku, co som ja objednaval z ciny tak casto smejdiky a ak to bude klient reklamovat tak to vybavenie z cinanom trva. Aj ked mne proste uznali reklamaciu na zaklade fotky a dali v tej hodnote kredit.
korela
09.06.13,21:18
Asi išlo o atrapy značkového tovarov.
korela
09.06.13,21:25
Hlavne by som zakázala dovážať z Číny takmer všetko v rámci ochrany spotrebiteľa a jeho zdravia.
kopretinka
10.06.13,05:09
korela,99% produkcie celého sveta sa vyrába v číne,indii,bangladéši........
Indeed
10.06.13,05:22
to kopretinka: 99% to určite nieje... tipujem takých 40 možno 50 % najviac
bersekr
10.06.13,05:42
je jedno ci ccinan napise gift, colnika to nezaujima, clo a dph sa platia aj z giftov, rozhodujuca je iba hodnota zasielky