petsun
12.03.06,21:38
Manzelka je na materskej dovolenke pobera rodicovsky prispevok Podavam danove priznanie ako szco, ak si na manzelku uplatnujem odpocitatelnu polozku musim matersku dovolenku dokladovat s danovym priznani, kto taketo potvrdenie vydava
Tweety
13.03.06,07:24
Manzelka je na materskej dovolenke pobera rodicovsky prispevok Podavam danove priznanie ako szco, ak si na manzelku uplatnujem odpocitatelnu polozku musim matersku dovolenku dokladovat s danovym priznani, kto taketo potvrdenie vydava
Manželka na MD poberá materské, na RD poberá Rodičovský príspevok. Skús to napísať jasnejšie, ako to je, pretože aj odpovede by neboli celkom správne:cool:.
petsun
13.03.06,17:13
Manzelka je na rodicovskej dovolenke pobera rodicovsky prispevok. Myslel som si, ze sa rozlisuju iba prispevky a nazov materska dovolenka je spolocny.
Tweety
13.03.06,17:19
Manzelka je na rodicovskej dovolenke pobera rodicovsky prispevok. Myslel som si, ze sa rozlisuju iba prispevky a nazov materska dovolenka je spolocny.
Nie je to tak. Ale ak si chceš uplatniť na ňu nezdaniť. časť, tak si môžeš uplatniť celú, pretože do jej príjmu sa príspevok na RD nepočíta, teda ak nemala aj iné príjmy. :cool: Napr. časť roka MD, príjmy zo ZČ...Potom by si uplatnil len rozdiel medzi jej príjmami a OP.:cool:
petsun
13.03.06,20:59
to vsetko je mi jasne ja teraz riesim problem ci mam prilozit ka danovemu priznaniu potvrdenie a manzelkinej rodicovskej dovolenke, ak ano kto mi ho vyda
evnka
13.03.06,21:27
Takze potrebujete doklad z Obvodného úradu práce, sociálnych vecí a rodiny a je to vlastne..potvrdenie o poberani rodicovskeho prispevku. Treba sa na urade na informaciach opytat,kde konkretne sa taketo potvrdenia davaju a tam vam to urcite povedia.
Podla mojich informacii danovemu uradu staci predlozit kopiu a original si odlozit.
Monča
14.03.06,08:14
Ak už máte cestu na ÚPSVaR a Vy ako živnostník poberáte prídavky na dieťa a uplatňujete si daňový bonus na dieťa v daňovom priznaní, pýtajte si potvrdenie aj na toto. Minulého roku mi nechceli bez toho zobrať daňové priznanie. Aspoň na našom DÚ je to tak.