Kes0
10.06.13,07:37
Ahojte

potreboval by som poradit s teplotou v podkrovy. Mame bungalov, kde je odizolovany strop. Strecha nie je odizolovana. Na strope mame ulozny priestor plus nejaka vzduchotechnika. Tento priestor je mozno 2x3m. Potreboval by som udrzat v tom priestore teplotu v rozmedzi 5-50 stupnov.
Zatial mi napadla varianta:
Spravit kumbal a ten odizolovat. Tu je ale problem v lete, ako ho odvetravat. Rozmyslal som nad tepelnym spinacom co by pustal ventilator ale pride mi to take rozpravkove riesenie. Taktiez je otazne odkial by bral ventilator vzduch, ked v samotnom podkrovy bude nad 50 a tahat vzdoch z vonka no neviem neviem.

Napadne Vas nejake lepsie riesenie ?
kezeso
10.06.13,10:44
..posadiť popri bungalove listnaté stromy, počkáš 10-15 rokov , stromy vyrastú ,budú vrhať tieň a teplota v celom dome sa zníži

+ budeš mať aj bonus, viac kyslíka
Prečo neodporučíš rovno bosaie? Počká sto rokov a výsledok nula...
TomasHC
10.06.13,12:42
V lete tam nad 50 nebude, jedine že by kúrili zariadenia vo vnútri, ak áno, tak treba do toho kumbálu dať ventilátor čo bude vymieňať vzduch v tom priestore. Teraz je u nás vonku slnko a 29°C a na povale mám 35°C. Ak zabezpečíš vetranie, tak aj taký 40°C vzduch pomôže. No a zase v zime - ak to zariadenie aspoň trochu kúri, tak to nezmrzne, ak chceš teplejšie, tak jedine nejaký malý elektrozohrievač, povedzme 250W a spínať cez termostat.
Kes0
13.06.13,07:47
Zatial sa aj mne podarilo namerat len 39. Ja mam tmavu krytinu, uvidime. Tesil by som sa keby sa tvoja predpoved potvrdila