kačura
10.06.13,09:29
Zdravím poprosím o radu. Ako v JÚ zaúčtujem nákup poštových známok a následne ich použitie. A tiež nákup PH? Ďakujem .
a_je_to
10.06.13,10:49
ako hociktorý iný nákup služieb, alebo materiálu. Pokladničný výdavok a stĺpec materiál, alebo služby. O použití vedieš iba mimoúčtovnú evidenciu. Nákup PH nad limit preukázanej spotreby by sa mal odmínusovať z celkového nákupu - výdavkov v koncoročných operáciách. Lebo výdavky u PHM sa uznávajú do výšky preukázanej spotreby, alebo 80% z nákupu.
kačura
10.06.13,11:58
Dík za odpoveď.Len kam zaúčtujem nákup PH. Do materiálu,prevádzkovej réžii?
a_je_to
10.06.13,15:54
pohonné hmoty sú v postupoch pre JU zahrnuté podb § 11/c - zásoby. Teda sú považované účtovne za materiál, do spotreby materiálu. Ak robíš JU, musíš si zohnať postupy a sem tam do nich kuknúť, všetko nájdeš.