eva.ch
10.06.13,09:31
Zamestnanec kúpil a a zaplatil svojou súkromnou kartou cez internet, program do firemneho notebooku. Potrebovala by som to dostat do uctovnictva. Mam len z mailu vytlaceny doklad (presnejsie Receipt - vystaveny v anglictine), kde je uvedeny druh objednavaneho programu, suma, meno objednavajuceho, teda zamestnanca a ze bol tento ucet zaplateny kartou. Mozem tento doklad brat ako danovy a zauctovat? Dakujem
Tweety
10.06.13,09:32
ÁNo, môžeš to zaúčtovať.
KEJKA
10.06.13,09:52
no na faktúre musí byť meno firmy, nie zamestnanca,
Firma ako objednávateľ, kupujúci
a zamestnanec maximálne ako platiaci.
Stefan2005
10.06.13,11:35
... a pretože ide o softvér, tak má to ešte jedno úskalie - licenciu... takže ak je doklad vystavený na meno a priezvisko občana-zamestnanca, tak firma nemá platnú licenciu na používanie programu.
Tweety
10.06.13,11:51
Nie je to doklad na meno zamestnanca, on je len ako objednávajúci.
Tweety
10.06.13,11:51
je to rovnaké, ako iný nákup,to, že nebude legálny soft, je už druhá vec.
marjankaj
10.06.13,12:05
No nie je to náhodou dodanie služby? Je firma platiteľom DPH? A čo tak ostatné náležitosti faktúry? IČDPH a tak ďalej? Prípadne registrácia podľa §7a?
eva.ch
10.06.13,15:22
Tak teraz aj tak neviem co s tym
KEJKA
10.06.13,16:55
že by si upresnil, čo je na tej faktúre?
kto je príjmecom a čoho je príjemcom?
ved sa tu iba dohadujeme, nikto krištálovú guľu nemá...........
odpovede si dostal, treba si vybrať podľa obsahu dodávky
marjankaj
10.06.13,16:58
No veď . Ona(účtovník) sa pýta a my máme(musíme) odpovedať. Jasné ako facka. :---
rommy
24.06.13,13:51
A ak mám faktúru teraz konkrétne za nákup kávy - repre a je na meno zamestnanca tak môžem mu ju preplatiť a zaúčtovať???
marjankaj
24.06.13,13:59
A prečo tú faktúru poslali tebe?:eek: A nie tomu zamestnancovi?
rommy
25.06.13,07:10
zamestnanec si ju prišiel dať preplatiť :)