kezeso
10.06.13,13:01
Ak idem dávať robiť projekt rodinného domu a chcem vo dvore mať vlastnú studňu, musí byť táto vypracovaná ako samostatný projekt so svojim stavebným povolením, alebo môže byť riešená v rámci projektu domu?
Ako vyriešiť používanie vody zo studne na polievanie i sprchovanie?
Je možné zmiešavať vodu z verejného vodovodu a z vlastnej studne?
Ako by ste postupovali? Najprv vrt, potom projekt? Alebo to risknúť, najprv projekt a potom vrt?
TomasHC
10.06.13,12:47
Zisti či/akú/ako hlboko majú vodu susedia, od toho sa môžeš odraziť. Ako to je úplne oficiálne neviem, ale na obecnom prívode by si mal mať spätnú klapku, aby nehrozilo že potlačíš svoju vodu do verejnej siete. Ak by to malo byť úplne kóšer, hlavne ak si pripojený na kanalizáciu, mal by byť na prívode studňovej vody do domu vodomer, podľa ktorého bude vodárenská spoločnosť účtovať stočné. Ja som na studňu projekt nerobil, mám podvojný rozvod vody po dome, ale vodu zo studne nepoužívam v dome, lebo je veľmi mineralizovaná (Fe+Mn a asi aj Ca). "Zmiešavať doslovne - v tom logiku nevidím, jedine teda mať obecnú do kuchyne a bojleru (TÚV) a studňovú na splachovanie, pranie... treba si to premyslieť než sa začnú robiť v dome rozvody vody...
marjankaj
10.06.13,12:53
A nie si náhodou od Gabčíkova?
draik
10.06.13,13:21
Vodu zmiešať nesmiete a ani nesmiete mať ani prepojené sústavy verejný/súkromný rozvod. Sú za to dosť vysoké pokuty (už boli prípady zamorenia verejného vodovodu vodou zo studne).
sito
10.06.13,13:34
Sú dve veci, projekt, projektant estetický navrhne studňu v pravom zadnom rohu na pozemku. A prútkar, nie poraďacky, charitatívny, nájde vodu v ľavom zadnom rohu na pozemku. Kde budeš kopať studňu? Vľavo, či v pravo, a či máš na to právo. Lebo pozemok je tvoj, ale voda nie! Ešte nie sme v Amerike.
wagner
10.06.13,19:28
Na studňu nie je stavebné povolenie, ale treba s projektom požiadať o vodoprávne konanie. Pri ňom sa neurčuje presné miesto na pozemku, ale iba miesto - parc.č.
kezeso
11.06.13,06:34
S tým zmiešavaním som sa nepresne vyjadril, ale máš to dobre urobené...
kezeso
11.06.13,06:37
Nie som, je to podstatné? Ponúkaš projekciu?
Martuk
26.03.24,18:31
za takmer 11 rokov to uz vyriesil, nemyslis?