cuthalion
10.06.13,19:08
dobrý deň,
v našom dome chcú susedia rekonštruovať balkóny. keďže bývame na vyvýšenom prízemí, tak balkón nemáme. máme však v dome najväčší byť a do fondu opráv tým pádom aj najviac prispievame. nesúhlasíme ale s tým, aby sa rekonštruovali balkóny aj s našim podielom, pretože z toho nebudeme mať žiaden osoh. navrhovali sme, aby sa spravila komplexná rekonštrukcia domu, vrátane zateplenia a vtedy by sme súhlasili s podielaním sa aj na oprave tých balkónov. inak nám to príde nespravodlivé, aby sme sa podielali /najväčším podielom/ na financovaní niečoho, čo ani nemáme...
je z toho nejaká cesta?
ďakujem
sito
10.06.13,17:32
Nie! Zákonná nie. Jednoducho sa prispieva do FPOaÚ podľa podlahovej plochy bytu. A z FPOaÚ sa hradia aj opravy balkónov. Ale, ak by všetci súhlasili,čo ich majú, že si ich opravu, sami zaplatia ... keby ???
cuthalion
10.06.13,17:44
to by bola ta najlepsia varianta..ale neverim, ze si to odhlasuju..
julysak
10.06.13,17:56
Z balkónov sa platí do FO za 1/4 plochy

btw
Kedže si na prízemí, tak by sa ťa " nemala " týkať ani oprava strechy ani výťahu - max tak pivnice, základov
cuthalion
10.06.13,18:10
pozri sa na to realne.. dobre viem, ze sa plati 25% z plochy balkona do fondu oprav, ale podme pocitat.. balkon ma vymeru 2m2, do fondu oprav sa plati 0,50 eur, cize za balkon majitel plati mesacne 0,25 Eur...rekonstrukcia balkona bude stat okolo 800 eur/ks... a je jasne, ze tych 25% nesplati ani dovtedy, dokedy bude treba balkony opravit znova
tu len poukazujem na /ne/spravodlivost..
alaya1
10.06.13,18:26
ach, kolko je nespravodlivosti pri takychto rekonstrukciach....
julysak
11.06.13,16:50
A týmto výpočtom si chcel povedať čo ????????????????
Že každý si má opraviť IBA svoj byt ? :D
MRCIPEL
20.08.13,17:41
Mám podobný problém. Ja tiež nesúhlasím kedže nemám balkón a mám ho platiť susedovi. Neviem na koho sa obrátitť.