vierka1977
10.06.13,21:54
mam podanu vypoved k 30.6.2013.musela som si poziadat o zaslanie vypovede na moj email ,lebo mi moj veduci nebol schopny poslat vypoved .cerpam si dovolenku z novej mam12,5 dnaa zo starej mi ostalo 4 dni.zacala som si ju cerpat ale stale mi robia neake problemy ze este musim prist do prace do konca juna.ja pracujem ako predavacka a mame otvorene aj sobotu a nedele ale dovolenka sa nevztahuje na tieto dni ( vikendy)
prosim Vas o radu aco mam robit som zufala lebo mam, inu pracu a iny kolektiv v ktorom sa mi bude lepsie pracovat
prosim o radu
dakuje vierka
KEJKA
10.06.13,20:10
ak si si nahlásila riadne dovolenku, tak máš právo si ju vyčerpať.
veronikasad
10.06.13,21:05
Nástup na dovolenku určuje zamestnávatel, pozri § 111 ZP. Ak ti nástup neurčí, musí ti zbytok dovolenky preplatiť pri skončení pracovného pomeru. Ak tvoj pracovný pomer končí 30.6., musí do 30.6. pracovať. Ak do práce neprídeš, zamestnávatel ti vykáže absenciu a o dovolenku prídeš.

§ 111
Na začiatok

(1) Čerpanie dovolenky určuje zamestnávateľ po prerokovaní so zamestnancom podľa plánu dovoleniek určeného s predchádzajúcim súhlasom zástupcov zamestnancov tak, aby si zamestnanec mohol dovolenku vyčerpať spravidla vcelku a do konca kalendárneho roka. Pri určovaní dovolenky je potrebné prihliadať na úlohy zamestnávateľa a na oprávnené záujmy zamestnanca. Zamestnávateľ je povinný určiť zamestnancovi čerpanie aspoň štyroch týždňov dovolenky v kalendárnom roku, ak má na ne nárok, a ak určeniu čerpania dovolenky nebránia prekážky v práci na strane zamestnanca.
veronikasad
10.06.13,21:06
Platí len v prípade "starej" dovolenky, ak zamestnávatel neurčil čerpanie do 30.6. nasl. kal.roka.