Cviro
13.03.06,02:15
Zdravím,
som nováčik vo všetkých smeroch, prosím o pomoc:
Kúpil som komponenty na poskladanie PC, od rôznych dodávateľov, mám teda 3 faktúry (skrinka, klávesnica, zvyšok). V súhrne presahujú sumu 30000, takže PC by som mal dať do dlhodobého majetku. Ako to v Alfe urobiť? Ako pridať jeden produkt do dlhodobého majetku, ktorý je vlastne rozpísaný na viacerých faktúrach? Faktúry sú vystavené približne v rozpätí jedného týždňa.

Ďakujem,
Ľubo.
Manual
13.03.06,03:38
Zdravím,
som nováčik vo všetkých smeroch, prosím o pomoc:
Kúpil som komponenty na poskladanie PC, od rôznych dodávateľov, mám teda 3 faktúry (skrinka, klávesnica, zvyšok). V súhrne presahujú sumu 30000, takže PC by som mal dať do dlhodobého majetku. Ako to v Alfe urobiť? Ako pridať jeden produkt do dlhodobého majetku, ktorý je vlastne rozpísaný na viacerých faktúrach? Faktúry sú vystavené približne v rozpätí jedného týždňa.

Ďakujem,
Ľubo.
Pridáš jeden zápis do dlhodobého majetku s datumom, kedy si mal poslednú faktúru. Suma bude súčet tých 3 faktúr. Ako doklad o nákupe uvedieš všetky tri doklady. Ak si platiteľ DPH tak to očisti od DPH. Zaradíš to do odp. sk.1 a zvolíš si zrýchlený alebo rovnomerný spôsob a to je všetko. Na konci roka ti sw spočíta odpis a ten cez uzávierkové operácie zapíšeš do PD.:)
Cviro
13.03.06,07:28
Vďaka, ešte doplňujúce otázky:


Pridáš jeden zápis do dlhodobého majetku s datumom, kedy si mal poslednú faktúru. Suma bude súčet tých 3 faktúr. Ako doklad o nákupe uvedieš všetky tri doklady. Ak si platiteľ DPH tak to očisti od DPH.
To znamená, že nikde nezadávam do Alfy tie jednotlivé faktúry? Lebo to som predpokladal, že áno, a preto som sa pýtal.
A kde môžem potom zadať obsah tých faktúr (tie komponenty)?
A koho uvediem ako výrobcu? Alebo to je jedno?
A ako mám uviesť všetky 3 doklady - to ich len tak napíšem za sebou do jedného riadku? Som myslel, že tam môže byť iba jeden doklad, ak by sa to niekde prepájalo.

Nie som platiteľ DPH.

Vďaka,
Lubo.
Zita5
13.03.06,07:35
Vďaka, ešte doplňujúce otázky:


To znamená, že nikde nezadávam do Alfy tie jednotlivé faktúry? Lebo to som predpokladal, že áno, a preto som sa pýtal.
A kde môžem potom zadať obsah tých faktúr (tie komponenty)?
A koho uvediem ako výrobcu? Alebo to je jedno?
A ako mám uviesť všetky 3 doklady - to ich len tak napíšem za sebou do jedného riadku? Som myslel, že tam môže byť iba jeden doklad, ak by sa to niekde prepájalo.

Nie som platiteľ DPH.

Vďaka,
Lubo.

Ak si zvolíš v Alfe pridaj v Dlhodobom majetku tak v konkrétnej karte kde tento počítač zaradíš máš poznámky . Ja do týchto poznámok by som uviedla všetky tieto faktúry teda číslo faktúry , sumu .......... spočítala by som tieto faktúry a ocenila to jednou cenou ,ktorú uvedieš ako obstarávaciu cenu , z ktorej by som vychádzala pri odpisoch . Neviem či ma rozumieš .

Vytlačila by som predmetú kartu IM a priložila by som k nej kópie faktúr s rozpisom komponentov založila a hotovo.

V Alfe jednotlivé faktúry zadávaš do evidencie záväzkov , dúfam že si to tak spravil.
Cviro
13.03.06,10:59
Vďaka Zita,
večer to skúsim.
IVEB
13.03.06,19:06
Súhlasím s tým , čo tu bolo napísané , ale samozrejme by som nezabudla nákup zaevidovať v peňažnom denníku ako výdaj neovplyvňujúci základ dane./ táto informácia slúži hlavne pre začiatočníkov, aby sme ich trošku nepoplietli/
Zita5
13.03.06,19:24
Súhlasím s tým , čo tu bolo napísané , ale samozrejme by som nezabudla nákup zaevidovať v peňažnom denníku ako výdaj neovplyvňujúci základ dane./ táto informácia slúži hlavne pre začiatočníkov, aby sme ich trošku nepoplietli/

Správna pripomienka , ale ja Ťa doplním výdavky neovplyvňujúce ZD -IM.
Cviro
13.03.06,23:48
Vďaka všetkým, pomohli ste mi.

Ľubo.