miruka
11.06.13,07:32
V máji som zistila, že jedna vyšlá faktúra za obdobie 12/2012 neni v súhrnnom výkaze. Nepodala som ešte dodatočné DP na DPH za 12/2012, lebo máme odloženú povinnosť na podanie DP k dani z príjmov PO za rok 2012 a čakáme či naša materská firma/ alebo naša firma/ nevystaví faktúru do obdobia 12/2012 a potom by som podala opravu na DPH. Už by mala každú chvíľku oznámiť naša materská firma zmenu, ale ja mám obavy, či z daňového úradu nejakou krížovou kontrolou nevedia zistiť, že v Nemeckú je tá faktúra v súhrnnom výkaze a ja som ju ešte nedala do súhrnného výkazu. Spravila by som opravu na DPH, ale nechcem robiť teraz opravu a potom keď sa vyjadria z materskej firmy tak ďalšiu opravu na DPH. Čakali by ste ,alebo by ste podali hneď opravu na súhrnný výkaz?
a_je_to
11.06.13,15:26
Tá faktúra je zrejme za tovar, lebo za služby do priznania DPH nejde. Do súhrnného výkazu za 12/12 si ju nedala a do priznania DPH áno ? Alebo ako ?
V Nemecku tá faktúra určite v SV nebude, lebo do SV nejdú došlé, ale iba odoslané faktúry. Tá faktúra v Nemecku môže byť iba v priznaní samozdanenia, nie v SV. Nemajú nato ako prísť, ibaže by Nemec mal svoju daňovú kontrolu a nenájdu k faktúre SV z SK. Ale ak ju on samozdanil, tak sa tým nebudú zaoberať, horšie by bolo naopak. Dodatočné priznanie aj SV môžeš podávať aj 5x po sebe, bez akýchkoľvek následkov, neviem, čo váhaš. Alebo sa radšej pre-bojíš, ako podať dvakrát ?
miruka
11.06.13,17:47
Tú faktúru som nedala ani do SV ani do DPH priznania a je za tovar a je pravda,že v Nemecku do žiadneho súhrnného výkazu neide /neviem jako ma to aj napadlo/ Práve to ma brzdí, že nechcem opravy dávať stále, len potom je pravda, že človek má len nervy, že čo keď?