mondes
11.06.13,09:38
Ahojte, to vážne si môžem uplatniť pri nákupe auta DPH len 80%, ak nebudem viesť knihu jázd, ale si budem uplatňovať paušál PHM 80%? To sa mi nepozdáva.
Tweety
11.06.13,09:41
Áno, tak. Pri 100% musíš viesť knihu jázd. Presnejšie viď §19. odst. 2.3. vo forme paušálnych výdavkov do výšky 80 % z celkového preukázateľného nákupu pohonných látok za príslušné zdaňovacie obdobie primeraného počtu najazdených kilometrov podľa stavu tachometra na začiatku a na konci príslušného zdaňovacieho obdobia pre každé motorové vozidlo samostatne,
marjankaj
11.06.13,09:48
Majka knihu jázd viesť nemusí.
Môže si dať jazdy sledovať satelitom.:cool: §19/2L bod.2.
mondes
11.06.13,09:52
Tweety, viem, že ak nevediem knihu jázd, tak si uplatňujem PHM len 80%. Ale pri nákupe nového auta na úver si uplatním celú DPH, či?
Žabinka
11.06.13,10:01
DPH pri nákupe vozidla a DPH pri nákupe PHM 80%sú dve rôzne záležitosti, nie?
mondes
11.06.13,10:12
Vďaka, ale nepýtala som sa na PHM. Totižto som pridala súvisiacu otázku, k téme, v ktorej sa riešilo to, že ak si uplatňuje pri nákupe PHM paušál 80%, tak či aj ostatné N týkajúce sa auta sa krátia, kde bolo povedané, že áno, krátia sa, čo mne sa nepozdáva. A tobôž, nie to, že sa kráti aj nárok na odpočet DPH pri nákupe auta na úver.

Áno Źabinka, sú to dve rôzne záležitosti.
mondes
11.06.13,10:26
Takže je to tak, ako píšem? Ten paušál sa týka len nákupu PHM, ak nevediem knihu jázd a ostatné výdavky na auto idú vo výške 100%, však? Prosím, potvrďte mi to.
AGROMELIO
11.06.13,10:31
ak robíš paušál na PHM 80% tak oficiálne priznávaš že auto nejazdí 100% pre firmu, tak iba 80 %, DPH pri kúpe so môžeš odpočítať 80% a tak isto 80% odpisov
marjankaj
11.06.13,10:37
To nie je pravda. pre firmu jazdí na 100%, ale pretože nevie preukázať jazdy, tak si môže uplatniť iba 80%. *Podľa §19/2L bod.3 zákona o dani z príjmov a §49/5 zákona o dph.
Tam je rozlíšené, ako postupovať ak sa auto použije na súkromné účely a ak sa uplatní paušál 80%..
KEJKA
11.06.13,10:40
K otázke - DPH z kúpy auta na úver si môžeš odpočítať v plnej výške.
mondes
11.06.13,10:48
Presne tak.