fortunka
11.06.13,11:00
Dobry den, komplet firma (SZCO + 4 zamestnaci) boli na 2 dňovej (piatok-sobota) pracovnej ceste v HU (výstava a nejaké jednania k tomu). Obedy boli zabezpečené, vecera v piatok bola platena podnikatelom. Doklady máme z hotela (s DPHckou madarskou), a bloky z restauracii. Cestovalo sa firemným autom aj súkromným autom. Ešte problém vidím v dátume, budem to musieť deliť do dvoch mesiacov?? Bolo to 31.5. (do 12tej sme boli v praci, od 13tej sme už boli na ceste a 1.6. sme boli do cca 16tej v HU a potom sa islo domov)
1. Ako mám postupovať pri účtovaní pre DPH a pre daň z príjmov pri ubytovaní, doprave? Alebo tieto doklady pripnem iba k cesťáku a DPH budem "ignorovat" alebo DPH bude daňový náklad?
2. "Cesťáky" sa budú písať pre každého zamestnanca osve? Ovplyvní nejako tento cesťák mzdy? Čo so stravným? Osobné auto použité na cestu patrilo tiež zamestnancovi.
3. Ešte niečo som zabudla?

Ospravedlnujem sa za mozno otravné otázky, ale v živote som sa s takýmto niečím ešte nestretla a chcem to mať dobre a nevracať sa viac k tomu :)
KEJKA
15.06.13,09:02
Každý si vypíše cesťák sám
DPH sa ignoruje