MiroRichi
11.06.13,12:00
V dnešných ťažkých časoch si väčina z nás robí svojpomocne čo sa dá. Práve dokončujeme náš vytúžený rodinný domček. Samozrejme veľa vecí sme si urobili sami, možno nie úplne najlepšie, ale určite aspoň dobre. No ale prišiel rad aj na alarm do domu. Kedže ho chceme ho mať zamýšlam sa nad otázkou, či by som to nezvládol. Názory sa rôznia. Tak že, čo vy na to?
tienik
11.06.13,11:42
vec ma dve stranky, technicku - priemerne zrucny clovek zo zakladnymi znalostami elektrickych obvodov a kamaratiaci sa s PC to v pohode zvladne. Sice mu to bude trvat daky ten cas, ale da sa to zvladnut.
Ale pravna, papierova stranka hovori, ze alarm ako taky mozem montovat len ako drzitel licencie PZSR na prevadzkovanie technickej sluzby.
Tak sa treba rozhodnut :-)
allgreen
11.06.13,11:54
ak by šlo o obyč gsm alarm ten kúpite aj s návodom, šupnete tam sim kartu s nejakým nulovým paušalom nastavíte tel čísla, prístupové kody, pozapajate čidlá, nič nieje nemožne...len treba mat návod
unisep
11.06.13,12:11
Na trhu sa objavilo veľa "hobby" alarmov aj s návodom. Ale nie je alarm ako alarm. Aj Trabant Vás odvezie tak na čo kupovať Mercedes? :-)
buchač
11.06.13,12:29
Záleží aj od toho , či chce mať alarm pripojený na ten dispečing ...ak nie , vtedy predsa ten právny aspekt montáže odpadá ...
Ak len na vlastný PC , tak len sa pripojiť ...
dmc
11.06.13,18:34
Ja by som to zobral trosku "sregrom" - Naco tam chces alarm.

Ad1. Na to aby tam nejaky bol a aby odradil amaterov a ked pride zlodej-amater aby aspon hucal - mozno ich to vyplasi a nic nezoberu - tak na to ti staci kupit ALARM v METRE alebo v nejakom Elektre a urcite ho zvladnes namontovat aj sam ale taky Alarm bude pre amaterske pokusy - kazdy kto sa vaznejsie venuje vykradaniam domov zisti aky tam mas alarm a bude odstaveny za30 sekund od spusetenia alarmu - ak vobec nieco Pipne. Otazne je ci sused vobec vystrci nos ked nieco bude hucat (ludia uz na alarm kaslu) a ked ti pride oznam SMS ze mas dom naruseny co budes dalej robit - pobezis domov??? sam ?? budes volat na Policiu a vysvetlovat kde byvas a ze mas alarm a ze ti prisla SMS ci by tam nezabehli pozriet....alebo ako.......

Ad.2 Na to aby mi dom naozaj chranil a aby v pripade narusenia do 5 minut prisli ozbrojeni policjati na miesto

Tak tu si alarm nenamontujes sam pretoze potrebujes firmu s cerifikatom od PZ a cely alarm ti napoja na PCO (Pult centralizovanej ochrany) - a hlasenie o naruseni / spusteni alarmu/preruseni vedenia/aktivacii nastrahy (tzv.tichy alarm-nic nehuci ale Policajtom to hlasi narusenie -- to vsetko vidia na operacnom stredisku PZ priamo na pulte kde sedi clovek 24 hodin a pri spusteni alarmu (narusenia) pride do 5 minut (mozno aj kratsie - neviem presne ake maju limity--ale maju ich )hliadka na kontrolu (aj ked sa sam pomylis).

Takze si rozmysli ci alarm ma vyznam a ked ano tak ci nieje lepsie riadny - profesionalny - mesacne poplatky niesu extremne vysoke (som sa cudoval) a takyto alarm sa moze napojit aj na mestsku policiu alebo miestnu SBS (to by som asi skor nedaval)
unisep
12.06.13,05:29
Perfektná odpoveď!
V poslednej dobe zákazníci dosť využívajú oznámenie poplachu na ich vlastný mobil a potom zavolajú políciu. Pri oznámení na 155 sa hovory nahrávajú. Ešte sa nám nestalo, že by policajti odmietli výjazd (v Bratislave).
buchač
12.06.13,05:41
Ale číslo 155 je predsa záchranná služba ...
Ja by som volal 158...a to je už iná káva ..
Rád by som videl toho policajta , ktorý by nešiel na výjazd , keď na dispečingu je záznam a dispečer vydá rozkaz ...
fetya
12.06.13,17:13
aj ja som riesil minuly rok tutu otazku. Zvolil som system DSC, je to ako mercedes, sam som naprojektoval, a objednal. Nakolko nemam v okoli tel. linku, dal som gsm branu, a keby nieco, tak posle sms aj zavola. Nechcel som napojit na ziadny pult, statna policia je draha, kazdorocne revizia, vysoke poplatky, mestská policia pozaduje napojenie cez tel-neriesitelne pre mna, sukromne firmy-hm, hm. Objednal som cez jednu firmu, naprogramovali co som chcel, zapojil som vsetko - kablove snimace a klavesy a vsetko, este prisiel chlapik, za cestovne to este priladil a bezi. Ked mas troska zrucnosti, tak sa da svojpomocne, inac ta firma mava akcie, ked je pripravena kabelaz, tak za cca 100-150 eur ti to zapoji. Mozem hodit kontakt.
wodik
13.06.13,05:47
to je dobré riešenie. Riešil som to podobne len systém bol PARADOX. Ale to je jedno, lebo oba systémy sú z Kanady a sú fakt dobré. Dostal som inštrukcie ako natiahnuť kabeláž a oni to zapojili, naprogramovali a vydali doklady. Inak kdesi hore som čítal, že keď máš alarm namontovaný firmou a pri poplachu zavoláš políciu, tak naozaj pošlú hliadku. No len aby...
sito
13.06.13,06:04
A čo toto?

http://www.youtube.com/watch?v=4DgbUBoxa48

ešte nemáte?

Zaberá. Že?

:);)
Robo1805
25.05.21,07:00
Veru pravda svojpomocne to vyjde oveľa lacnejšie a nieje to zložité v dnešnej dobe nájdeš manuály a videa schémy všetko na internete ja som si zakúpil alarm paradox a všetko som zvládol som všetko funguje aj cez smartfon kamerovy system som si napajal tiež sam nevedel som spojazdniť online sledovanie cez telefón ale cez chát mi bolo porazené a teraz všetko ok som spokojný kamerovy system ip + alarm paradox pre rodinný dom 1100eur montážna firma pýtala 3500eur za to isté komponenty som kupoval na stránke www.kamerovy-set.sk majú online chat tam vám poradia

Kamery:
https://www.kamerovy-set.sk/www-kamsystem-sk/Kamerovy-System-4ch-Full-HD-IP-POE-d1152.htm#detail-anchor-description

Alarm:
https://www.kamerovy-set.sk/www-kamsystem-sk/Paradox-S-6-LCD-GSM-PCS-250-d463.htm