Marianna4
11.06.13,11:48
Sme PO (SK..., PU), zakúpili sme auto do firmy, ktoré sa používa na súkromné aj služobné účely. Sleduje sa kniha jázd. V mesiaci máji však dané auto zamestnanec používal iba na súkromné účely. Nakúpil PHM. Je potrebné z nakupenej PHM odviesť DPH? (DPH na výstupe)
Ďakujem za odpoveď.
mondes
11.06.13,11:59
Ak to máš zdokladované tak, že na prvý pohľad je zrejmé, že celý mesiac išlo o súkromné jazdy, tak si z nakúpených bločkov za PHM v tom období neuplatníš DPH.
marjankaj
11.06.13,12:03
A nezabudni zdaňovať zamestnancovi nepeňažný príjem podľa §5/3a. za každý mesiac použitia firemného auta na služobné a súkromné účely. vo výške 1% zo vstupnej ceny auta.
Chrusťa
11.06.13,12:09
ak auto bolo používané iba na súkromné účely, tak by som to šupla ako nedaňový náklad-PP samozrejme bez nároku na odpočet DPH
KEJKA
11.06.13,12:32
Bud odvedieš na výstupe, alebo bez nároku na odpočítanie DPH do nedaňových nákladov.
1% OC do mzdy je samozrejmosťou.
Stefan2005
11.06.13,12:42
možno sa mýlim, ale čítajúc zadanie i odpovede mi ešte vychádza, že PHL za súkromné jazdy má platiť zamestnanec - tak o takomto PHL by sa vôbec nemalo účtovať - ak predsa sa účtovalo (PHL platila firma) tak ako spomína Kejka - DPH na výstupe - a celá suma PHL je pohľadávka voči zamestnancovi - lebo existuje aj také niečo ako nepeňažný príjem, a ten nie je obsiahnutý v 1%