vierka.vieročka
11.06.13,13:00
Vynechala som v číselnom rade prijatých faktúr asi 12 faktúr ktoré tam dátumovo patria. Nahádzala som ale už plno ďalších, s "novším dátumom". Nechce sa mi všetky vymazať , nahádzať tie vynechané a potom znova tieto čo som už vymazala. Neviete nejaký trik alebo niečo ako by som to vedela poriešiť? možno kopírovanie už nahádzaných faktúr (ale to by mi skopírovalo aj s poradovým č. faktúr. :-((( )
vyboh
11.06.13,14:18
Najrýchlejšie je asi skopírovať faktúru - zatiaľ "zmeniť číselný rad" a potom starú faktúru vymazať. Keď to bude hotové treba znovu nastaviť číselný rad, aby ďalšie číslo ponúklo podľa potreby

ináč sa to dá urobiť len mimo program úpravou databázových súborov, ale to musí urobiť človek, ktorý ovláda väzby databáz. Ak sú tam nie nahraté úhrady na faktúry, tak stačí opraviť súbory FAKPR.DBF a FAKPRPOL.DBF .Následne treba ešte opraviť indexy, ale to sa dá aj cez program v údržbe.

Pred úpravou doporučujem urobiť zálohu ...

alebo sa na to úplne vykašlete a tých 12 čísiel tam bude jednoducho chýbať, napíšete si k tomu nejaký komentár prečo a vec je vyriešená