babyjane11
11.06.13,13:38
Chcem sa spýtať stavebníkov, ktorí ste si dali urobiť všetko živnostníkom alebo firmám, koľko ste zaplatili za : vonkajšie rozvody (voda, kanalizácia, vsakovacia jama, dažďové rozvody) + vnútorné rozvody: voda, plyn, elektrina, podlahové kúrenie. + ceny za osadenie vane, sprchového kúta, umývadiel, WC a pod. Ak by sa dalo, poprosím ceny uviesť v jednotlivých položkách. Ďakujem
lapejko
12.06.13,18:56
montáže sanity a hotových výrobkov sú cca 10 % hodnoty výrobku, pri ostatných rozvodoch dosť často platí 50/50 práca a materiál, seriózny živnostník vám ale zabezpečí potrebný materiál so zľavou alebo za bežnú cenu ale vrátane dopravy a času na obstaranie.
draik
12.06.13,19:24
Na danú otázku sa nedá odpovedať ani približne. Nikto nevie, koľko tam toho máte a z akého materiálu to chcete. Úplne najlepšie je si nechať spraviť niekoľko ponúk a potom to dať pozrieť niekomu zbehlejšiemu.
babyjane11
13.06.13,17:03
Myslela som, že mi odpíšu tí, ktorí už majú tieto činnosti za sebou a vedú si evidenciu výdavkov ...
draik
13.06.13,17:05
Jeden Vám napíše obrazne 1000, druhý 10.000 a tretí 50.000. Otázka je podobná ako otázka typu, koľko stojí auto.
Len tak námatkovo k jednej veci - vsakovacia jama - bude stáť toľko, za koľko si zoženiete bager, šuter, geotextíliu a či prípadne potrebujete odvoz vykopanej zeminy. S výnimkou geotextílie (avšak nevedno, akú veľkú vsakovačku potrebujete) sa ceny dosť líšia. A tak je to aj ďalšími Vašimi otázkami - úplne všeobecné, odpoveď na ne Vám vôbec nepomôže, lebo je iná pri malom dome jednoduchého rázu so sieťami pár metrov od domu ako v komplikovanejších podmienkach či nebodaj vo väčšom dome komplikovanejšej dispozície. Preto som napísal, aby ste si nechali spraviť niekoľko ponúk a nechali prezrieť niekomu, kto do toho vidí.