winzy
11.06.13,14:22
Dobrý deň mám problém sa pripojiť na moju wifi. Nejako sa my podarilo odinštalovať najprv moju wifi v pc. Keď som ju konečne nainštalovala a konečne mi tu svieti aj ten malí počítač na lište aj nájdem našu sieť. Kliknem na ňu že pripojiť ale vobec odomňa nepýta heslo a viem že mám na roteri heslo nahodené. Lebo je tam stále zámka a píše tam že " táto sieť vyžaduje sieťový kľúč" ale neviem kam to heslo mám zadať. Lebo som sa dočítala že by to malo automaticky pýtať ale nepýta :-( už som z toho na nervy sedím tu pri tom ako nejaký hecker :-D a neviem si radi. Budem rada za každú radu
PS: som žena, blondína tak prosím vaše rady podrobne a v reči ženskéj :-D
zuzi
11.06.13,12:31
Nemáš na boku notebooku takú páčku. My boli doma 2 inžinieri strojári a na to, že sme neprepli páčku sme dlllho neprišli. Skús. :)
betka631
11.06.13,12:35
mala som podobný problém a pomohlo mi toto: Štart - Ovládací panel - Sieť a internet - Centrum sietí - Správa bezdrôtových sietí......mala by si tam mať sieť ku ktorej sa pripájaš, pravým klikom nad adresou siete daj Odstrániť sieť...a potom sa skús nanovo pripojiť k wifi, malo by ťa už pýtať heslo
winzy
11.06.13,12:42
mám tu bezdrátová sieť, sieťové pripojenie ,pruvodce inštalace sieťe ale žiadne sieť a internet??? Mám starí windovs xp.
winzy
11.06.13,13:03
tlačitko ani pačku nemám :-)
Peto-M
11.06.13,13:07
klikni na tu sieť pravým a daj vlastnosti...tam bude aj kolónka pre heslo, tak tam napíš dobré aktuálne heslo a potom sem napíš, ći pomohlo. :)
winzy
11.06.13,13:12
keď kliknem pravím tak mi napíše že čo to je ?? nič iné. už som si tu sieť našla aj inak dala som vlastnosti potom protokol sieťe TCP/IP a tam to chce ručne zadať ipe adresu.
misoft
11.06.13,15:26
Klikneš PTM na ikonku pripojenia vpravo dole. Dáš si Otvoriť Centrum sieti, Vyberieš Pripojiť k sieti. Vyskočí zoznam dostupných sieti - bude aj tvoja. Klikneš na ňu a Pripojiť. Keďže bude zabezpečená, musí pýtať heslo. Zadáš to heslo, ktorým si si v routeri zabezpečila svoju WiFi sieť.

A IP adresu nezadávaj na pevno, ale nastav na Automaticky. Tak isto i DNS. Potom adaptér (sieťová karta, počítač) zožerie to, čo ponúka router.