daska64
13.03.06,07:27
Prosím o radu skúsenejších. Za rok 2005 si idem robit DP. Do 1.5. som bola zamestnana, potom som poberala prispevok z UPSVaR potom uz nic. V decembri som pre jednu firmu robila nejaku pracu na PC na dohodu , za tuto pracu mi bola vyplatena odmena 2100.-. Mam tento prijem dat do DP? Z dohody mi nezrazili dan (?).
Ďakujem za všetky rady.
va1ke
13.03.06,06:28
Vo firme ti mali dať potvrdenie o zdaniteľnej mzde. A tento príjem uvedieš aj v daňovom priznaní.
daska64
13.03.06,06:31
Potvrdenie mi dali - takze tu sumu 2100.- uvediem v niektorom riadku DP a teda teraz z toho odvediem daň? Rozumiem tomu dobre? Ale sa z dohody nezráža daň z príjmu?
Tweety
13.03.06,06:34
Prosím o radu skúsenejších. Za rok 2005 si idem robit DP. Do 1.5. som bola zamestnana, potom som poberala prispevok z UPSVaR potom uz nic. V decembri som pre jednu firmu robila nejaku pracu na PC na dohodu , za tuto pracu mi bola vyplatena odmena 2100.-. Mam tento prijem dat do DP? Z dohody mi nezrazili dan (?).
Ďakujem za všetky rady.
Spočítaš svoje príjmy zo ZČ( príspevok z UP sa nezaratáva do príjmu daňovníka).V potvrdeniach o zdaniteľnej mzde by si mala zistiť, či z dohody bola odvedená daň alebo nie.;)
daska64
13.03.06,06:37
Zo zamestnania mi dali potvrdenie - to mi je jasné. A čo sa týka dohody, tak na tlačive, ktoré mi dali nie je napísaná nula v riadku "úhrn zrazených preddavkov". Takže si to budem musieť zdaniť teraz? Ďakujem za cenné rady.
Tweety
13.03.06,06:37
Potvrdenie mi dali - takze tu sumu 2100.- uvediem v niektorom riadku DP a teda teraz z toho odvediem daň? Rozumiem tomu dobre? Ale sa z dohody nezráža daň z príjmu?
Aj z dohody sa zráža daň, je to príjem ako každý iný. Ak si mala podpísané vyhlásenie k zdaneniu príjmov, tak bola od príjmu odrátaná nezdaniť. časť, tak ti nevyšla žiadna daň.:cool:
zubadielko
13.03.06,06:43
ahojte mám otázku. Robím RZD dohodárovi. Nemá žiadny iný príjem. Počas roka sa mu neuplatňovalo nezdaniteľné minimum. Môžem mu pri ročnom zúčtovaní dane to nezdaniteľné minimum uplatniť aj keď nemá podpísané vyhlásenie.
Ďalšia otázka: zaratáva sa sociálna dávka a príspevok v hmotnej núdzi do príjmov v RZD?
vďaka.
Tweety
13.03.06,06:45
ahojte mám otázku. Robím RZD dohodárovi. Nemá žiadny iný príjem. Počas roka sa mu neuplatňovalo nezdaniteľné minimum. Môžem mu pri ročnom zúčtovaní dane to nezdaniteľné minimum uplatniť aj keď nemá podpísané vyhlásenie.
Ďalšia otázka: zaratáva sa sociálna dávka a príspevok v hmotnej núdzi do príjmov v RZD?
vďaka.v RZD môže dodatočne požiadať o uplatnenie nezdaniť.časti.
Soc. dávky a príspevok v hmotnej núdzi sa nezaratávajú vo príjmu zo ZČ.:cool:
daska64
13.03.06,06:49
Takže teraz keď mi z tejto sumy nevyšla žiadna daň, tak to mám pripočítať k príjmu zo zamestnania, alebo nie? Už som z toho pomýlená :- (((
Riadok 32 v DP bude len suma za obdobie keď som bola zamestnaná, alebo aj týchto 2100.- z dohody? Ďakujem za trpezlivosť.
Tweety
13.03.06,06:51
Takže teraz keď mi z tejto sumy nevyšla žiadna daň, tak to mám pripočítať k príjmu zo zamestnania, alebo nie? Už som z toho pomýlená :- (((
Riadok 32 v DP bude len suma za obdobie keď som bola zamestnaná, alebo aj týchto 2100.- z dohody? Ďakujem za trpezlivosť.
Aj z dohody.Je to takisto závislá činnosť.:cool: