alaya1
11.06.13,16:49
Zamestnanec v TPP- 26 rocny, slobodny, bezdetny. Hruba mzda je 650 eur, je mozne, aby za minuly mesiac dostal cistu mzdu 380 eur, v tom su stiahnute stravne listky.a 2 dni dovolenky -nutenej , vypnuty prud na pracovisku?

Cez kalkulacku na webe mi to nevychadza. A ani nerozumiem, na koho plati nezdaniteľna časť základu dane.

Doplnenie otazky- Pozrela som vyplatnu pasku. Na vyplatnej paske ma uvedeny hruhy prijem o 120 eur menej, ako na zmluve. Toto je 1.vyplata u tohto zamestnavatela. Neviem, ked ho zamestnavatel prihlasoval do SP a ZP, ci nemusel odovzdat aj zmluvu, tak by z toho mal aj zamestnavatel asi pruser, ci?
KEJKA
11.06.13,15:05
NČZD - len ak podpísal vyhlásenie ku mzde, potom mu vyjdú nižšie dane.
Vyžiadaj-pozri výplatnú pásku, tam je to rozpísané. Možno mu zabudli započítať dovolenku, resp. to nebrali ako dovolenku ale prekážku v práci, tam je tuším len 60%.
kolko platí za SL - to môže byť tiež rôzne.
Bez výplatnej pásky sa nepohneš. Mne to zhruba vychádza 460 EUR v čistom, ak nie je vyhlásenie a teda mu zdaňujú všetko............. mínus SL. Aká priemerka mu c´vychádza za I.Q:2013?
Príliš málo údajov.
alaya1
11.06.13,16:22
dakujem pekne, neviem viac, len mi volal syn, zajtra to upresni, asi este ani pasku nema.
alaya1
12.06.13,13:55
doplnila som otazku. je to dobra blbost, ze sa to takto musi doplnat a nemoze zadavatel napisat dalsi noprmalny prispevok.