pidulik
11.06.13,18:06
dobrý deň. robila som na dohodu u jedneho ako čašníčka. od 6 mája do 31 mája. boli sme dohodnutý že mi vyplatí na konci mesiaca, a čoraz to odkladal a odkladal. dnes som sa bola zas opýtať a okrem toho že sa mi smial tak mi povedal že on má právo až do konca tohto mesiaca mi to vyplatiť, to znamená že aj 30júna. chcela by som sa opýtať či je to naozaj pravda a ako mám ďalej postupovať, lebo keď som mu povedala že pôjdem na úrad poprípade na policiu ešte to obrátil proti mne že by som sa mu nevyhrážala, nakoľko má on kade tade známych, neviem kam sa obrátiť.. ďakujem za vašu radu
KEJKA
11.06.13,16:14
no asi ti to nevyplatí, ale je fakt, že mzda je splatná 30.6., ak si on nenahlásil skorší termín.
Tweety
11.06.13,16:17
§ 129
Splatnosť mzdy

(1) Mzda je splatná pozadu za mesačné obdobie, a to najneskôr do konca nasledujúceho kalendárneho mesiaca, ak sa v kolektívnej zmluve alebo v pracovnej zmluve nedohodlo inak.
Benko
11.06.13,16:32
Za odrobené hodiny ti patrí mzda. Poslala som ti SS.
pidulik
11.06.13,18:50
Ďakujem Vám všetkým veľmi pekne, hoc ste ma nepotešili :)
Mila123
11.06.13,19:16
§ 129 ZP neplatí pre dohodárov........
ak termín výplaty mzdy nemáš v dohode, nie je ZĽ postihnuteľný, z dôvodu, že mzdu nevyplatil.......(zo školenia J.M. osobne som sa zúčastnila školenia)