Suzi4
11.06.13,19:21
Môže mi niekto poradiť ohľadom splnomocnenia? Odchádzam do zahraničia a potrebujem splnomocnenie na viacero veci (zápis do skoly, preberanie diplomu, ubytovanie) neviem ale presne na ktorú školu ma príjmu preto neviem ako konkrétne napísať splnomocnenie. Musím uviesť názov školy, ak chcem niekoho splnomocniť na zápis? Rozmýšľala som aj o splnomocnení v plnom rozsahu, ale neviem či to školy akceptujú? ďakujem za rady
KEJKA
11.06.13,18:22
Pokial viem na zapis sa študent musí dostaviť osobne.
Doplním
Dcéra bola v Anglicku, ale musela si to vyrátať tak, aby na zápise bola. Žiadne splnomocnenie neplatilo. Možno to má každá škola inak, to už neviem, ale na Lekárskej fakulte to bolo takto. 5-6 rokov dozadu.
ilona
12.06.13,03:40
Ja som na zápise za dcéru bola na Ekonomickej v B.B., mala som splnomocnenie, ale vôbec ho odomňa nepýtali. To bolo pred 6 rokmi. Možno je to na každej škole ináč, ale ja si myslím, ak napíšeš splnomocnenie s názvom školy a ešte overíš podpis, tak určite to bude platiť. Tiež môžeš skúsiť zavolať na tú školu a opýtať sa čo v takýchto prípadoch, určite Ti poradia.
Suzi4
12.06.13,05:21
Ďakujem za radu, ale viem určite že na našej škole je to možné :)
Suzi4
12.06.13,05:23
Ďakujem za odpoveď, informovala som sa a možné to je, len ak potrebujem splnomocnenie v plnom rozsahu neviem či je to platné aj v škole ak tam konkrétne nebudem mať napísané k čomu splnomocňujem splnomocnenca.
KEJKA
12.06.13,06:53
a nemôžeš si túto informáciu tiež zistiť na škole? Píšeš v zadaní, že ešte ani nevieš o akú školu sa jedná, teraz si napísala, že si sa informovala.............akosi nechápem.
Ale ak ide naozaj o viacero škôl, napíš konkrétne splnomocnenie na každú z nich. Splnomocnenec použije tú, ktorá sa bude hodiť.