T.B.
12.06.13,10:05
Dobry den, takze som sa odhodlal zaregistrovat :) Vidim, ze ste uz pomohli mnohym tu na Vasom fore, ja patrim v tejto legislativnej otazke k laikom, a asi uz otazky mojho typu boli zadane ( pozeral som starsie temy), ale ja by som Vas rad poprosil len strucne popisat postup tak POLOPATISTICKY :)
- staci strucne, detaily si dohladam na nete

Taze SRO s 2 spolocnikmi po 50%, obaja konatelia, a poziadavka:
-prevod oboch spolocnikov po 50% svojho podielu (t.j. 25% na imani) na noveho spolocnika (pravnicka osoba)
- nove podiely budu 25%, 25% a novy 50% na imani
- v zapisnici VZ predseda VZ moze odvolat aj seba? Alebo odvola druheho konatela a sam sa vzda?
- vymenovanie noveho konatela (len jeden - pravnicka osoba)

Takze ake vyhlasenia a dokumenty okrem zapisnice VZ, zmluvy o prevode OP, novu spolocensku zmluvu (alebo dodatok), formular na zmeny v SRO budeme potrebovat na zapis do OR?

Dakujem velmi pekne a som rad, ze toto forum funguje prikladne ( na rozdiel od inych, kde mozete napisat, ci opytat sa s najlepsimi umyslami a individua skryvajuce sa za anonymitu netu sa do Vas obuju :-))) :)
​T.B.
KEJKA
12.06.13,08:11
stručne?
všetky dokumenty, čo píšeš, samozrejme formulár na zmeny treba /základný a k tomu uvedené prílohy.
Nie dodatok, ale úplné znenie SZ.
Všetky požiadavky musia byť v zápisnici, v SZ a aj v návrhu na zápis zmien.
o zmenách konateľov - odvoláva a menuje VZ, nie predseda.
konateľ=právnická osoba v zastúpení..........................XY
T.B.
12.06.13,08:20
dakujem pekne
- ano spravne, VZ odvolava, predseda VZ navrhuje - ale moze navrhnut odvolat aj seba? alebo to musim formulovat ako odstupenie? to by znamenalo, dalsi papier - pisomne vzdanie sa funkcie?
- tu som sa docital aj, ze treba vyhlasenie noveho majitela, to je?
- aj podpisovy vzor noveho pristupujuceho?
- v zmluve o prevode OP je klauzula, ze pristupuje k spolocenskej zmluve

diky
KEJKA
12.06.13,10:45
áno, tak ako píšeš. /stručne/