Blade_PP
12.06.13,10:29
dobry den, chcel by som sa opytat, dna 13.5.2013 som podal doporucene zalobu na okresny sud v Nitre, no zatial sa mi nik neozval. Podla vsetkeho, by som mal najprv zaplatit sudny poplatok vo vyske 6%, no neviem na ake cislo uctu, ake VS a SS tam dat? ako dlho moze trvat sudu kym mi urci vysku poplatku, a co potom? ako dlho sa caka na vyticenie prveho pojednavania?
Dakujem
Ice dive
12.06.13,08:42
poviem svoju skúsenosť... žalobu som posielal na OS v Galante 27.11.2012 - 6.12.2012 mi prišlo zaplatiť poplatok... a po zaplatení poplatku mi vytýčili prvé pojednávanie na 19.3.2013...
focalor
12.06.13,08:44
pokiaľ ide o výzvu na zaplatenie súdneho poplatku, tak to závisí od konkrétneho súdu, sudcu, resp. vyšieho súdneho úradníka, ktorý bude mať vec na starosti, termíny sú rôzne, mám skúsenosti, kde výzva prišla do 2 týždňov od podania návrhu a sú veci, kde to môže prekročiť mesiac a viac.
Po doručení výzvy je potrebné súdny poplatok zaplatiť, inak súd konanie zastaví. Samozrejme je možné zaplatiť súdny poplatok aj v rámci podaného odvolania.
Pokiaľ ide o vytýčenie pojednávania, tam to zase závisí od súdu, sudcu, niekde vytýči pojednávanie do mesiaca od zaplatenia súdneho poplatku a niekde je to polrok...
Žiadne zákonom stanovené lehoty nie sú...
Blade_PP
12.06.13,09:46
cize ak ide o krajske mesto, a sud je preplneny tak to moze trvat aj 3 mesiace??? :(
Chlapík s ktorym sa idem sudut je zo ZM, ale vraj to trebalo podat do NR, nebolo by lepsie do podat do ZM?
draik
12.06.13,12:19
Vo všeobecnosti sa žaloba podáva na súd v mieste bydliska odporcu (je však x výnimiek). Súd svoju miestnu príslušnosť skúma iba v taxatívne určených prípadoch. V ostatných prípadoch môže príslušnosť súdu namietať žalovaný.
sito
12.06.13,13:40
Podľa dátumov by som povedal, že je ako chameleón, ta naša Slovenská spravodlivosť. Rýchlo zistí postavenie svojej koristi, použije svoj jazyk a zmení farbu podľa potreby, prípadne výšky, výšku pop.....






€.
misoft
12.06.13,15:15
Klasická "taktika" - podáš žalobu - čakáš a starneš - pošlú výmer na zaplatenie súdneho polatku - zaplatíš a čakáš........čakáš........čakaš...... - protistrana skoná - žaloba sa ruší, poplatok však zostane súdu.
Výsledok - nemáš poplatok, nemáš rozsudok, nemáš nič.