jaba11
12.06.13,11:03
Dobry den,
chcela by som poprosit o radu. Bola som 2 tyzdne PN /moja prva PNka/ a po navrate do prace mi zamestnavatel tvrdil, ze mi vykonal kontrolu v 10-ty den a ja som nebola na adrese uvedenej v mojej PN. S uvedenym tvrdenim samozrejme nesuhlasim, nakolko v udenenom case som bola doma a mam podozrenie, ze kontrola ani nebola vykonana .
Nemam zatial zvoncek /byvam v novostavbe RD/ a ked som sa pytala zastupcov zamestnavatela /boli dvaja/, ktori udajnu kontrolu mali vykonat, akym sposobom sa snazili so mnou skontaktovat, povedali mi, ze buchali na schranku. Prislo mi to divne a preto som sa spytala,preco ma nekontaktovali telefonicky, ved moje telefonne cislo mali. Dostala som odpoved, ze zamestnavatel nie je povinny ma kontaktovat telefonicky.
Chcem sa teda spytat, ci a akym sposobom musi zamestnavatel preukazat vykonanu kontrolu /musi mi nechat v schranke oznamenie o vykonani kontroly?/ a ako sa mozem branit a preukazat, ze kontrola nebola vykonana. Da sa opriet o nejaky zakon?
Do akej doby musi vyvodit zamestnavatel voci zamestnancovi disciplinarne konanie pre porusenie liecebneho rezimu? Ja som zatial dostala len papier, v ktorom sa kontatuje, ze bola vykonana kontrola, je tam uvedena moja adresa, cas a podpis dvoch ludi - kontrolujuceho a svedka. Mozem dostat na zaklade tohto papiera vypoved?
Vopred dakujem za odpoved a pomoc.

Lenka