martin600
12.06.13,11:28
Okresny sud vydal platobny rozkaz, odporca si ho prevzat a neodvolal sa. Zaplatil mi iba velmi malu cast z dlznej sumy a dalej nic neurobil. Odvolacia doba uplynula. Mam ja ako zalobca teraz nieco urobit? V platobnom rozkaze bolo napisane, ze ak sa neodvola, je to pravoplatne. Znamena to, ze sud teraz automaticky vyda rozsudok a zacne posunie to exekutorovi? Alebo mam pockat na ten rozsudok postou a nasledne to posuniem nejakemu exekutorovi ja? Dakujem.
buchač
12.06.13,09:34
Druhá verzia je správna ....

Ty sa musíš realizovať , súdu neprináleží postupovať kauzu na ďaľšie konanie ...
Každý má iné možnosti a sám si nájde exekútora , ktorému dá zákazku ...
martin600
12.06.13,09:37
Ok rozumiem ale otazkou zostava. Mam cakat na vydanie rozsudku sudom a jeho dorucenie (mne) ?
buchač
12.06.13,09:45
Ano ...
Rozsudok s pečiatkou právoplatnosti je prvá vec , ktorú si exekútor bude žiadať ...

Urob si kópiu ,nakoľko originál si ponecháva exe...
draik
12.06.13,12:13
Ak bol vydaný PR, bol doručený a nebol podaný odpor, tak súd rozsudok nevydáva. Takýto PR má účinky právoplatného rozsudku. PR s vyznačením vykonateľnosti je exekučným titulom. Návrh na vykonanie exekúcie sa podáva dvojmo exekútorovi podľa vlastného výberu, prikladajú sa kolky za 16,50 € a buď originál alebo osvedčená fotokópia exekučného titulu (kolky ako aj náklady na osvedčenie exekučného titulu sú nákladom, ktorý v rámci exekučného konania žiadate vymôcť od povinného).
GabiZ
13.06.13,05:11
Martin, draik ti napísal ako to je. Žiaden rozsudok ti nepríde, máš predsa v ruke platobný rozkaz (to je už vlastne rozhodnutie súdu), ktorý ak nadobudne právoplatnosť vyznačí sa na tomto rozhodnutí a potom postupuješ tak, ako tu bolo napísané.
Mária27
13.06.13,07:56
Zabehni si na súd a žiadaj vyznačiť právoplatnosť na tom PR. Potom ti už všetko povie exekútor.