AntekaK
12.06.13,11:29
1. Je potrebné robiť dodatočné daňové priznanie DPH za 1 Q 2013, ak v dokladoch na spracovanie druhého štvrťroku som našla došlé faktúry s dátumom dodania 3.3. 2013 a uhradené boli v apríli 2013?
Dodatočné budem musieť robiť - lebo boli odovzdané aj došlé faktúry s dátumom dodania 22.3.2013, uhradené 28.3.2013. Ide mi o to, či to toho dodatočného mám dať aj tie, ktoré boli uhradené až v apríli (dodanie 3/2013).

2. K došlým faktúram so zdaniteľným plnením december 2012, ktoré boli doručené v januári 2013. Priložila som časť komentára k § 51 - podľa tohto som si myslela, že došlé faktúry s plnením v decembri 2012 doručené v januári 2013 nemohli ísť do DPH za 1.Q 2013. Keď došla po 25.1.2013 bolo možné ju dať do DPH za 1.Q 2013?

Všetkým veľmi pekne ďakujem za odpovede a prosím poraďte mi, ako sa skamarátiť so zákonom 222/2004 Z.z., aké školenie by bolo dobré, teraz väčšinou býva školenie, ktoré vysvetľuje zmeny, ale čo keď chýba dobrý základ.
mondes
12.06.13,11:34
Odovzdané, myslíš vystavené? Pretože ak áno, tak musíš robiť DDP k DPH. Do DPH sa berie dátum dodania, nie úhrady, takže áno, musíš do DDP zahrnúť aj ostatné faktúry. Ak ide o došlé faktúry, tak DDP robiť nemusíš, DPH si uplatníš v 2.Q.2013.
AntekaK
12.06.13,11:47
ide o došlé faktúry
mondes
12.06.13,11:49
Tak tu vôbec nemusíš robiť DDP, ale ich zahrnieš do 2.Q.
AntekaK
12.06.13,11:58
A platí to aj pri došlých faktúrach za december 2012? Bolo možné ich dať do DP DPH za 1Q?
Tweety
12.06.13,12:23
Pri faktúrach došlých v decembri, nebolo možné v januári, resp. v 1.Q. 2013 uplatniť nárok na odpočet .
KEJKA
12.06.13,12:50
citujem AntekaK (Dnes 12:58) A platí to aj pri došlých faktúrach za december 2012? Bolo možné ich dať do DP DPH za 1Q?

ak preukázateľne došli po termíne na odovzdanie DP DPH IV.Q.2012, tak môžeš dať aj do I.Q:2013, citujem z §51
(2) Platiteľ vykoná odpočítanie dane podľa § 49 ods. 2 písm. a), c) alebo písm. d) najskôr v zdaňovacom období, v ktorom právo na odpočítanie dane vzniklo, a najneskôr v poslednom zdaňovacom období kalendárneho roka, v ktorom právo na odpočítanie dane vzniklo, ak do uplynutia lehoty na podanie daňového priznania za zdaňovacie obdobie, v ktorom uplatňuje právo na odpočítanie dane, má doklad podľa odseku 1 písm. a), c) alebo písm. d). Ak platiteľ nemá doklad podľa odseku 1 písm. a), c) alebo písm. d) do uplynutia lehoty na podanie daňového priznania za posledné zdaňovacie obdobie kalendárneho roka, v ktorom právo na odpočítanie dane vzniklo, vykoná odpočítanie dane v tom zdaňovacom období, v ktorom dostane doklad podľa odseku 1 písm. a), c) alebo písm. d). Platiteľ vykoná odpočítanie dane podľa § 49 ods. 2 písm. b) najskôr v zdaňovacom období, v ktorom právo na odpočítanie dane vzniklo, a najneskôr v poslednom zdaňovacom období kalendárneho roka, v ktorom právo na odpočítanie dane vzniklo.
marjankaj
13.06.13,10:07
Ani ak došli do 25.1.2013. Ale ako to dokázať? Poštová pečiatka nemusí vždy sedieť?
fortunka
13.06.13,10:22
1. Mozes si vybrat, bud to tam das do opravneho, alebo to das do 2Q/2013. Uhradenie fa nema na DPH vplyv.
2. Mali by byt v 4Q/2012, ja ale take pripady ked naozaj pride neskoro (uz si stalo ze aj o niekolko mesiacov) dam vtedy ked to pride... nie som Sibyla... a robila by som same opravy... Cize dala by som to do januara 2013, ak to ale mas v uzavieke 2012, urobila by som opravu DPH 12/2012.
Tweety
13.06.13,10:59
Jasné, veď všetko, čo dôjde do dátumu na podanie DP za dec. samozrejme ide do decembra.
AntekaK
13.06.13,11:45
Ďakujem