iika
13.03.06,07:59
Ak predchádzajúci zamestnávateľ uznal manželovi 25 dní dovolenky vzhľadom na vek a úspešné ukončenie VŠ, prečo mu nový zamestnávateľ uznal len 20 dní dovolenky? Na jednej VŠ začal študovať, nedokončil, pracoval, začal študovať na inej VŠ, ktorú úspešne ukončil. Nikdy nebol dobrovoľne nezamestnaný. Ak sa s tým dá niečo robiť, poraďte prosím, aké potvrdenia by mal predložiť. Predchádzajúci zamestnávateľ a možno aj súčasný nemajú asi najväčší poriadok, pretože jeden sa tvári, že všetky papiere odovzdal a druhý sa tvári, že nič nedostal.Ďakujem.
Zita4
13.03.06,07:01
Do odpracovaných rokov na účely dovolenky sa môže započítať len úspešne ukončené štúdium. Môže byť, že toto je príčinou neuznania vyššej výmery dovolenky.
Zita4
13.03.06,07:10
Je povinnosťou zamestnanca predložiť všetky doklady. Neodovzdávajú si to zamestnávatelia medzi sebou.
Treba predložiť zápočtové listy od všetkých zamestnávateľov, doklady o úspešne ukončenom štúdiu, príp. absolovaní základnej vojenskej služby (vojenská knižka), materskej a rodičovskej dovolenky.
Tweety
13.03.06,07:13
Ak predchádzajúci zamestnávateľ uznal manželovi 25 dní dovolenky vzhľadom na vek a úspešné ukončenie VŠ, prečo mu nový zamestnávateľ uznal len 20 dní dovolenky? Na jednej VŠ začal študovať, nedokončil, pracoval, začal študovať na inej VŠ, ktorú úspešne ukončil. Nikdy nebol dobrovoľne nezamestnaný. Ak sa s tým dá niečo robiť, poraďte prosím, aké potvrdenia by mal predložiť. Predchádzajúci zamestnávateľ a možno aj súčasný nemajú asi najväčší poriadok, pretože jeden sa tvári, že všetky papiere odovzdal a druhý sa tvári, že nič nedostal.Ďakujem. Pozri si prísluchajúci § ZP:
§ 103
(1) Základná výmera dovolenky je najmenej štyri týždne.
(2) Dovolenka vo výmere najmenej piatich týždňov patrí zamestnancovi, ktorý do konca kalendárneho roka dovŕši aspoň 15 rokov pracovného pomeru po 18. roku veku.
(3) Dovolenka učiteľov vrátane riaditeľov škôl a ich zástupcov, učiteľov materských škôl vrátane riaditeľov týchto škôl a ich zástupcov, majstrov odbornej výchovy a vychovávateľov je najmenej osem týždňov v kalendárnom roku.
(4) Nárok na dlhšiu ako základnú výmeru dovolenky je zamestnanec povinný preukázať najneskôr do konca kalendárneho roka, v ktorom uplatňuje nárok na dlhšiu dovolenku; inak nárok na dlhšiu dovolenku za ten kalendárny rok zaniká.
(5) Do času trvania pracovného pomeru sa započítava, ak spadá do doby po 18. roku veku, čas
a) trvalej starostlivosti o dieťa vo veku do troch rokov,
b) výkonu služby v ozbrojených silách, ozbrojených bezpečnostných zboroch a v Zbore väzenskej a justičnej stráže, výkonu civilnej služby alebo štátnej služby,
c) úspešne skončeného štúdia,
d) vedeckej (umeleckej) ašpirantúry,
e) doktorandského štúdia,
f) členstva v družstve, kde súčasťou členstva je tiež pracovný vzťah,
g) osobnej starostlivosti o blízku osobu, ktorá bola prevažne alebo úplne bezvládna a nebola umiestnená v zariadení sociálnych služieb alebo obdobnom zdravotníckom zariadení, osobnej starostlivosti o dlhodobo ťažko zdravotne postihnuté maloleté dieťa, ktoré si vyžadovalo mimoriadnu starostlivosť, ak nebolo umiestnené v ústave pre také deti,
h) prípravy na povolanie vykonávanej podľa osobitných predpisov,
i) po ktorý bol zamestnanec vedený v evidencii nezamestnaných ako evidovaný nezamestnaný alebo poberal invalidný dôchodok,
j) väzby alebo výkonu trestu odňatia slobody, ak bolo trestné stíhanie proti zamestnancovi zastavené alebo ak bol spod obžaloby oslobodený, hoci aj v neskoršom konaní, a trestu odňatia slobody vykonaného na podklade zrušeného rozsudku, ktorý presahuje výmeru miernejšieho trestu uloženého v neskoršom konaní,
k) činnosti samostatne zárobkovo činnej osoby.
(6) Čas trvania pracovného pomeru v cudzine, prípadne iné započítateľné obdobia strávené v cudzine sa započítavajú do času rozhodujúceho pre dĺžku dovolenky za rovnakých podmienok, ako keby zamestnanec pracoval na území Slovenskej republiky.
(7) Obdobia uvedené v odsekoch 1 až 6 sa nezapočítavajú, ak spadajú do času trvania pracovného pomeru; ak sa kryjú navzájom, započítavajú sa len raz.
iika
13.03.06,10:18
No veď práve, že som si ten zákon čítala a zdá sa mi to dosť nejednoznačné. Veď má vlastne úspešne ukončené štúdium. A prečo mu to predchádzajúci zamestnávateľ uznal? Chcela som len vedieť, či je to teda uznateľné alebo nie. Lebo bude dosť obtiažne zohnať asi všetky relevantné doklady, ak ak by to malo byť zbytočné....
Zita4
13.03.06,10:22
No veď práve, že som si ten zákon čítala a zdá sa mi to dosť nejednoznačné. Veď má vlastne úspešne ukončené štúdium. A prečo mu to predchádzajúci zamestnávateľ uznal? Chcela som len vedieť, či je to teda uznateľné alebo nie. Lebo bude dosť obtiažne zohnať asi všetky relevantné doklady, ak ak by to malo byť zbytočné....
Ty si ale napísala, že mal jednu VŠ nedokončenú. To môže byť doba, ktorá sa nezapočíta do odpracovaných rokov. Zrátajte si doma všetky vykryté doby. Ak mu aj tento rok nevznikne nárok, bude treba doložiť doklady v ďašom roku. Takže by ste ich mali získať.
STRELEC
13.03.06,10:24
No veď práve, že som si ten zákon čítala a zdá sa mi to dosť nejednoznačné. Veď má vlastne úspešne ukončené štúdium. A prečo mu to predchádzajúci zamestnávateľ uznal? Chcela som len vedieť, či je to teda uznateľné alebo nie. Lebo bude dosť obtiažne zohnať asi všetky relevantné doklady, ak ak by to malo byť zbytočné....
Splnil podmienku trvania 15 rokov pracovného pomeru (vrátane onej úspešne ukončenej VŠ, nie tej predtým) po 18 roku veku? Ak áno, v roku kedy to splnil má nárok na 5 týždňov dovolenky.
denis6
13.03.06,12:07
Je možné, že predchádzajúci zamestnávateľ vrámci sociálneho programu navýšil zamestnancom dovolenku o 5 dní, pre tvojho manžela by to potom mohlo byť 20+5 =25 dni. Súčasný zamestnávateľ už nemusí byť až tak veľmi sociálne zameraný a preto mu vychádza 20 dní.
misurka
07.12.06,20:03
Neviete mi náhodou niekto poradiť, či sa započítavalo do odprac. rokov na účely stanovenia dlžky dovolenky v rokoch 1993,1994,1995,1996 aj obdobie rodičovskej dovolenky???? Jedna moja zamestnankyňa mi totižto doniesla zápočt. list od predchádzajúceho zamestnávateľa a tento jej tam toto obdobie rodičovskej dovolenky nezapočítal. Nemenil sa nejako §103 ods.1 Zákonníka práce???? Pretože mne to vychádza, že by mala mať už nárok na 25 dní dovolenky, ale na základe zápočt. listu od predchádzaj. zamestnávateľa jej to nevychádza:(
Zita4
07.12.06,20:18
Neviete mi náhodou niekto poradiť, či sa započítavalo do odprac. rokov na účely stanovenia dlžky dovolenky v rokoch 1993,1994,1995,1996 aj obdobie rodičovskej dovolenky???? Jedna moja zamestnankyňa mi totižto doniesla zápočt. list od predchádzajúceho zamestnávateľa a tento jej tam toto obdobie rodičovskej dovolenky nezapočítal. Nemenil sa nejako §103 ods.1 Zákonníka práce???? Pretože mne to vychádza, že by mala mať už nárok na 25 dní dovolenky, ale na základe zápočt. listu od predchádzaj. zamestnávateľa jej to nevychádza:(
Ja sa nikdy neriadim tým, čo je napísané na zápočtovom liste ohľadom dovolenky, pretože väčšinou to tam je zle vyplnené. Poviem zamestnancovi, aby mi napísal presný sled zamestnaní vrátane štúdia, ZVS a materskej a rodičovskej dovolenky a vypočítam to sama. Samozrejme mi donesie všetky doklady potvrdzujúce to, čo mi uviedol.
misurka
07.12.06,20:27
No však práve, ja som kontrolou zistila, že predchádzajúci zamestnávateľ jej tam obdobie rodič. dovolenky nezapočítal. Len ja sa obávam toho, či náhodou práve roky 1993,94,95,96 neboli nejakou výnimkou a obdobie rodič. dovolenky v týchto rokoch sa náhodou nemohlo započítať do odprac. rokov...

Ja sa nikdy neriadim tým, čo je napísané na zápočtovom liste ohľadom dovolenky, pretože väčšinou to tam je zle vyplnené. Poviem zamestnancovi, aby mi napísal presný sled zamestnaní vrátane štúdia, ZVS a materskej a rodičovskej dovolenky a vypočítam to sama. Samozrejme mi donesie všetky doklady potvrdzujúce to, čo mi uviedol.
misurka
07.12.06,20:37
Asi som blbá, ale ja si neviem dať rady s touto stránko. Ako sa vlastne dostanem do vyhľadávania?

Skús si na stránke http://jaspi.justice.gov.sk pohľadať zákon 65/1965 = Zákonník práce, ktorý platil v uvedených rokoch. Stránka ponúka aj znenia k zvolenému dátumu.
Okrem toho, túto tému "riešilo" aj nariadenie vlády 223/1988. Rovnako si jeho znenie pohľadaj na uvedenej internetovej stránke. :cool:
misurka
07.12.06,21:06
Tak už to mám, v Zákonníku práce č. 65/1965:

§ 103


(1) Do doby trvania pracovného pomeru sa započítava, ak spadá do doby po 18. roku pracovníka, doba,

a) keď matka alebo žena, ktorá sa trvale starala o dieťa vo veku do troch rokov, nebola zamestnaná,
b) výkonu služby v ozbrojených silách,
c) úspešne ukončeného štúdia,
d) vedeckej (umeleckej) ašpirantúry,
e) členstva vo výrobnom družstve,
f) členstva v jednotnom roľníckom družstve, pokiaľ ide o pracovníka, ktorý pracuje v poľnohospodárstve alebo lesníctve.

(2) Doby uvedené v predchádzajúcom odseku sa nezapočítavajú, pokiaľ spadajú do doby trvania pracovného pomeru; ak sa navzájom kryjú, započítavajú sa len raz.

(3) Ústredná rada odborov môže vo zvlášť odôvodnených prípadoch rozhodnúť, že sa do doby trvania pracovného pomeru započítavajú aj iné doby, prípadne doba členstva v jednotnom roľníckom družstve i v iných prípadoch, než sú uvedené v odseku 1.
misurka
07.12.06,21:14
Ešte by ma zaujímala predsa jedna vec:

Evidencia na UP sa pre účely stanovenia dní dovolenky započítava až po 1.4.2002, kedy nadobudol účinnosť nový Zákonník práce č.311/2001?
azuz
08.12.06,05:50
Ešte by ma zaujímala predsa jedna vec:

Evidencia na UP sa pre účely stanovenia dní dovolenky započítava až po 1.4.2002, kedy nadobudol účinnosť nový Zákonník práce č.311/2001?
Nie započítava sa už predtým.
misurka
15.01.07,18:10
Môžem teda do odpracovaných rokov pre účely stanovenia počtu dní dovolenky rátať i obdobie evidencie na UP v rokoch 1993-2001?


Nie započítava sa už predtým.
Tweety
15.01.07,18:11
Môžem teda do odpracovaných rokov pre účely stanovenia počtu dní dovolenky rátať i obdobie evidencie na UP v rokoch 1993-2001?
Samozrejme môžeš.
Doplním znenie § 103ZP:
5) Do času trvania pracovného pomeru sa započítava, ak spadá do doby po 18. roku veku, čas

a) trvalej starostlivosti o dieťa vo veku do troch rokov,
b) výkonu služby v ozbrojených silách, ozbrojených bezpečnostných zboroch a v Zbore väzenskej a justičnej stráže, výkonu civilnej služby alebo štátnej služby,
c) úspešne skončeného štúdia,
d) vedeckej (umeleckej) ašpirantúry,
e) doktorandského štúdia,
f) členstva v družstve, kde súčasťou členstva je tiež pracovný vzťah,
g) osobnej starostlivosti o blízku osobu, ktorá bola prevažne alebo úplne bezvládna a nebola umiestnená v zariadení sociálnych služieb alebo obdobnom zdravotníckom zariadení, osobnej starostlivosti o dlhodobo ťažko zdravotne postihnuté maloleté dieťa, ktoré si vyžadovalo mimoriadnu starostlivosť, ak nebolo umiestnené v ústave pre také deti,
h) prípravy na povolanie vykonávanej podľa osobitných predpisov,
i) po ktorý bol zamestnanec vedený v evidencii nezamestnaných ako evidovaný nezamestnaný alebo poberal invalidný dôchodok,
j) väzby alebo výkonu trestu odňatia slobody, ak bolo trestné stíhanie proti zamestnancovi zastavené alebo ak bol spod obžaloby oslobodený, hoci aj v neskoršom konaní, a trestu odňatia slobody vykonaného na podklade zrušeného rozsudku, ktorý presahuje výmeru miernejšieho trestu uloženého v neskoršom konaní,
k) činnosti samostatne zárobkovo činnej osoby.
misurka
17.01.07,20:16
Môže mi ešte niekto poradiť s týmto problémom. Švagriná bola v r. 1993-1993 na rodičovske dovolenke, na RD išla z ÚP, pretože pred RD bola nezamestnaná. Po skončení rodič. dovolenky sa zamestnala. V tomto zamestnaní pracovala 5 rokov, t.j. od r. 1996 do máj 2001. Mzdárka jej vystavila zápočt. list, kde jej však nebrala do úvahy vôbec rodičovskú dovolenku, čiže ju ukrátila o 3 roky a takisto jej tam nezapočítala evidenciu na ÚP pred nástupom na RD. V Zákonníku práce č . 65/1965, kt. platil v tom období som našla, že do obdobia odprac. rokov sa pre účely stanovenia počtu dní dovolenky považuje aj starostlivosť o dieťa do jeho troch rokov.Evidencia na ÚP je uvedená až v Zákonníku práce č. 311/2001. Avšak neviem kedy tento Zákonník č. 311/2001 nadobudol účinnosť, lebo ak to bolo pred májom 2001, tak mzdárka ju ukrátila takisto o evidenciu na ÚP. Najlepšie však na tom je to, že ďalší zamestnávateľ vychádzal z tohto zápočt. listu, takže ten je tiež neúplný. Momentálne je zamestnaná v Baumaxe, kde všetci zamestnanci komunikujú so svojou mzdárkou len prostredníctvom nejakej personálnej poradkyne. Mzdárka jej nechce uznať nárok na 25 dní dovolenky, hoci má už 37 rokov, pritom dokáže vykryť celé obdobie, či už evidenciou na ÚP, RD, zamestnaniami ap. Je možné, že nechce prepočítať celé obdobie od 18. roku veku švagrinej!!! Čo môže švagriná urobiť, ako si vydobiť 25 dní dovolenky. Má požiadať predošlých zamestnávateľov o opravu zápočt. listov???

Ďakujem za Vaše drahocenné rady!!!
brm
18.01.07,05:55
nech si vypýta zo sociálky z dôchodkového výpis priebehu zamestnaní...
kazisvet
18.01.07,06:27
Sucasny zakonnik prace je ucinny od 1.4.2002 (je to hadam jediny zakon v nasej oblasti, ktory bol prijaty s dostatocnym predstihom).
Su mzdarky, ktore pokial nemaju doklad, neurobia nic, ale pokial jej zdokladuje svoje naroky (nejakym pisomnym dokladom), tak mzdarke nic ine neostane, len jej 25 dni dovolenky priznat.
Mozno by bolo najlepsie vypytat si doklad zo socialky, aj ked vsak pochybujem, ze to tam vsetko o nej budu mat. Z vlastnej skusenosti viem, ze tzv. nahradne doby socialku zatial velmi nezaujimaju, takze to nemaju ani zaevidovane.
Poziadat o opravu zapoctovych listov predoslych zamestnavatelov ani nebude schodna cesta, radsej zhromazdit doklady z uradu prace, socialky a pod. a tak to mzdarke zdokladovat.
Svojim sposobom sa mzdarka chrani tym, ze neurobi nic na co nema doklad alebo pisomny prikaz od sefa, ale pokial bude mat doklady tak to mzdarka musi urobit, inak sa na nu kludne moze stazovat a ...
Anja111
18.01.07,09:56
Aj ja mám podobný problém. Zamestnankyňa bola na rodičovskej dovolenke do 5 rokov veku dieťaťa.
Prosím Vás, započítavajú sa tie dva roky predĺženej rodičovskej dovolenky do odpracovaných rokov?
Ešte som sa s tým nestretla a tak som zaváhala. Budem veľmi vďačná, ak mi poradíte.
Tweety
18.01.07,10:31
Aj ja mám podobný problém. Zamestnankyňa bola na rodičovskej dovolenke do 5 rokov veku dieťaťa.
Prosím Vás, započítavajú sa tie dva roky predĺženej rodičovskej dovolenky do odpracovaných rokov?
Ešte som sa s tým nestretla a tak som zaváhala. Budem veľmi vďačná, ak mi poradíte.
Prečo bola 5 rokov, je dieťa postihnuté?, ak je to tak, tak sa ten čas započíta. Ak nie, tak podľa § 103 odst. 5 iba do 3 rokov po riadnej RD.
Anja111
18.01.07,11:15
Práveže dieťa nie je postihnuté... Jednoducho zostala doma s dieťaťom.
Takže sa nezapočítáva... Má smolu.
Ale ďakujem za vysvetlenie a oceňujem.
misurka
18.01.07,19:37
Problém je práve v tom, že terajšia mzdárka sa odráža od posledného zápočt. listu, kt. je nesprávny a nie je ochotná rešpektovať evidencie na UP, pretože tie nie sú v poslednom zápočt. liste zohľadnené. Aj keď švagriná vydokladovala komplet celé obdobie po dovŕšení 18. roku veku či už zápočt. listami, potrvrdeniami z ÚP o evidencii, zo SP o trvaní rodičovskej dovolenky - jednoducho sa nemôže už 4. rok dovolať pravdy a tým pádom ju zamestnávateľ doposiaľ dostal už o 4x5 = 20 dní dovolenky. Ako prinútiť mzdárku aby nebrala ohľad na predošlé zápočt. listy a prepočítala obdobie nanovo z predložených dokladov? Švagriná je naozaj v koncoch!!!

Sucasny zakonnik prace je ucinny od 1.4.2002 (je to hadam jediny zakon v nasej oblasti, ktory bol prijaty s dostatocnym predstihom).
Su mzdarky, ktore pokial nemaju doklad, neurobia nic, ale pokial jej zdokladuje svoje naroky (nejakym pisomnym dokladom), tak mzdarke nic ine neostane, len jej 25 dni dovolenky priznat.
Mozno by bolo najlepsie vypytat si doklad zo socialky, aj ked vsak pochybujem, ze to tam vsetko o nej budu mat. Z vlastnej skusenosti viem, ze tzv. nahradne doby socialku zatial velmi nezaujimaju, takze to nemaju ani zaevidovane.
Poziadat o opravu zapoctovych listov predoslych zamestnavatelov ani nebude schodna cesta, radsej zhromazdit doklady z uradu prace, socialky a pod. a tak to mzdarke zdokladovat.
Svojim sposobom sa mzdarka chrani tym, ze neurobi nic na co nema doklad alebo pisomny prikaz od sefa, ale pokial bude mat doklady tak to mzdarka musi urobit, inak sa na nu kludne moze stazovat a ...
heliosik
17.04.07,19:13
Pozri si prísluchajúci § ZP:
§ 103
(1) Základná výmera dovolenky je najmenej štyri týždne.
(2) Dovolenka vo výmere najmenej piatich týždňov patrí zamestnancovi, ktorý do konca kalendárneho roka dovŕši aspoň 15 rokov pracovného pomeru po 18. roku veku.
(3) Dovolenka učiteľov vrátane riaditeľov škôl a ich zástupcov, učiteľov materských škôl vrátane riaditeľov týchto škôl a ich zástupcov, majstrov odbornej výchovy a vychovávateľov je najmenej osem týždňov v kalendárnom roku.
(4) Nárok na dlhšiu ako základnú výmeru dovolenky je zamestnanec povinný preukázať najneskôr do konca kalendárneho roka, v ktorom uplatňuje nárok na dlhšiu dovolenku; inak nárok na dlhšiu dovolenku za ten kalendárny rok zaniká.
(5) Do času trvania pracovného pomeru sa započítava, ak spadá do doby po 18. roku veku, čas
a) trvalej starostlivosti o dieťa vo veku do troch rokov,
b) výkonu služby v ozbrojených silách, ozbrojených bezpečnostných zboroch a v Zbore väzenskej a justičnej stráže, výkonu civilnej služby alebo štátnej služby,
c) úspešne skončeného štúdia,
d) vedeckej (umeleckej) ašpirantúry,
e) doktorandského štúdia,
f) členstva v družstve, kde súčasťou členstva je tiež pracovný vzťah,
g) osobnej starostlivosti o blízku osobu, ktorá bola prevažne alebo úplne bezvládna a nebola umiestnená v zariadení sociálnych služieb alebo obdobnom zdravotníckom zariadení, osobnej starostlivosti o dlhodobo ťažko zdravotne postihnuté maloleté dieťa, ktoré si vyžadovalo mimoriadnu starostlivosť, ak nebolo umiestnené v ústave pre také deti,
h) prípravy na povolanie vykonávanej podľa osobitných predpisov,
i) po ktorý bol zamestnanec vedený v evidencii nezamestnaných ako evidovaný nezamestnaný alebo poberal invalidný dôchodok,
j) väzby alebo výkonu trestu odňatia slobody, ak bolo trestné stíhanie proti zamestnancovi zastavené alebo ak bol spod obžaloby oslobodený, hoci aj v neskoršom konaní, a trestu odňatia slobody vykonaného na podklade zrušeného rozsudku, ktorý presahuje výmeru miernejšieho trestu uloženého v neskoršom konaní,
k) činnosti samostatne zárobkovo činnej osoby.
(6) Čas trvania pracovného pomeru v cudzine, prípadne iné započítateľné obdobia strávené v cudzine sa započítavajú do času rozhodujúceho pre dĺžku dovolenky za rovnakých podmienok, ako keby zamestnanec pracoval na území Slovenskej republiky.
(7) Obdobia uvedené v odsekoch 1 až 6 sa nezapočítavajú, ak spadajú do času trvania pracovného pomeru; ak sa kryjú navzájom, započítavajú sa len raz.

------------------
Do úspešného ukončenia štúdia sa počíta aj ukončenie strednej školy (maturitou)?
Juliska2
17.04.07,19:45
Mišurka, neviem ako dopadla tvoja švagriná, lebo len dnes som čítala tento prispevok, ale mzdarka sa nemôže zamerať na posledný zápočet dovolenky, pretoze v poslednom období to organizácie praktizujú tak, že dávajú započet rokov iba za svoju organizáciu, o ostatné sa nestarajú. Ona je povinná urobiť zápočet dovolenky zo všetkých potvrdení, ktoré jej tvoja svagriná predloží, a urobit jej správny zápočet. Inak terajší urad prace a sociálnych vecí a rodiny dáva potvrdenie o materskej dovolenke a poberaní rodičovského príspevku takze to nie je problém. Treba sa sťažovať u vedúceho tej mzdárky, ved predsa niekto to v tom Baumaxe riadi.
Predchádzajúce započty sa neupravujú. Posledný zamestnávateľ by jej uz mal vystavit správny zápočet rokov. Stačí ak tam pre dovolenu uvedie 15 r. 01 dní a ten další jej uzná 25 dní.
Chobot
18.04.07,06:53
------------------
Do úspešného ukončenia štúdia sa počíta aj ukončenie strednej školy (maturitou)?

Započítava sa čas od dovŕšenia 18. roku veku do skončenia školského roku - pre stredné školy je to 31.8.

Pokiaľ pred 31.8. nedovŕšil 18 rokov, nezapočítava sa to.
Tweety
18.04.07,06:56
------------------
Do úspešného ukončenia štúdia sa počíta aj ukončenie strednej školy (maturitou)?
AK bolo po 18.roku veku, tak áno.
accad
04.05.07,07:38
Zamestnanec dovŕši 6.11.2007 33 rokov.
Vydokladoval nárok na 25 dní dovolenky nasledovne:
16.6.1998 - štátna záverečná skúška na VŠ
17.6.98-7.7.98 - dobrovoľne nezamestnaný (neevidovaný na ÚP)- 21 dní
8.7.1998-1.9.1998 - evidovaný na ÚP
2.9.1998 - nástup do súčasného trvalého PP

K 31.12.2007 bude mať odpracovaných 15 rokov (6.11.1992-6.11.2007) + 55 dní (7.11.2007-31.12.2007) - 21 dní (17.6.1998-7.7.1998).

Správne uvažujem, že spĺňa podmienku nároku na 25 dní za rok 2007?
Tweety
04.05.07,07:44
Nemáš ten dátum 1998 zlý? preto lebo mne vychádza 9 rokov.
Jozef I
04.05.07,07:54
Nemáš ten dátum 1998 zlý? preto lebo mne vychádza 9 rokov.

Predpokladám že tých 5-6 rokov je tam škola, ktorá sa započítava, keďže v tom 98 mal záverečnú skúšku na VŠ.
Chobot
04.05.07,07:55
Zamestnanec dovŕši 6.11.2007 33 rokov.
Vydokladoval nárok na 25 dní dovolenky nasledovne:
16.6.1998 - štátna záverečná skúška na VŠ
17.6.98-7.7.98 - dobrovoľne nezamestnaný (neevidovaný na ÚP)- 21 dní
8.7.1998-1.9.1998 - evidovaný na ÚP
2.9.1998 - nástup do súčasného trvalého PP

K 31.12.2007 bude mať odpracovaných 15 rokov (6.11.1992-6.11.2007) + 55 dní (7.11.2007-31.12.2007) - 21 dní (17.6.1998-7.7.1998).

Správne uvažujem, že spĺňa podmienku nároku na 25 dní za rok 2007?

Neuvádzaš, koľko rokov študoval. To je podstatné, lebo úspešne ukončené štúdium sa do odpracovaných rokov započítava.
JAJA11
04.05.07,07:57
Nemáš ten dátum 1998 zlý? preto lebo mne vychádza 9 rokov.

V 98 nastúpil do práce, keďže študoval po 18 roku bez prerušenia štúdia, započítava sa mu aj obdobie štúdia, takže mu vzniká nárok na 25 dní dovolenky. (V tomto roku dosiahne 15 započítaných rokov.)
Tweety
04.05.07,08:01
Predpokladám že tých 5-6 rokov je tam škola, ktorá sa započítava, keďže v tom 98 mal záverečnú skúšku na VŠ.
Jasné, nepripočítala som štúdium po 18.roku veku, OK:)
Betina2
02.09.07,14:40
Započítava sa čas od dovŕšenia 18. roku veku do skončenia školského roku - pre stredné školy je to 31.8.

Pokiaľ pred 31.8. nedovŕšil 18 rokov, nezapočítava sa to.

To červené určite platí ? Tiež si to myslím, ale bolo mi aj odpovedané, že len do dňa maturity, ak bola po 18.roku.
Zita4
02.09.07,16:42
Školský rok je od 1.9. do 31.8. To platí naďalej...
Juliska2
02.09.07,18:29
Školský rok je od 1.9. do 31.8. To platí naďalej...

to áno, ale ked zmaturuje a nepokračuje v štúdiu, tak sa započíta iba do dňa maturity, a potom az od nastupu do prace.http://www.porada.sk/images/icons/icon5.gifpekný večer prajem.
azuz
03.09.07,05:14
Školský rok je od 1.9. do 31.8. To platí naďalej...
Školský rok síce trvá do 31.8., ale podľa zákona č. 29/1984 Zb. štúdium na strednej škole končí vykonaním maturitnej skúšky.