Bolya
12.06.13,14:01
Dobrý deň,
chcela by som Vás veľmi poprosiť o pomoc pri riešení problému.
Sme slov. firma, mesačný platca DPH.
Pre inú slov. firmu sme vykonali v ČR práce na nehnuteľnosti a mám vystaviť faktúra na sl. spoločnosť za dané práce. Táto spoločnosť nemá pridelene české IČ DPH len slovenské.mám fakturovať s DPH alebo bez?
azla
12.06.13,18:06
Miesto dodania je miesto, kde sa nehnuteľnosť nachádza ( §16/1) , čiže ČR - nie je to predmetom slovenskej dane, fa bude bez dph - avšak nemáte na koho preniesť daňovú povinnosť.
Podľa § 94 ods. 13 českého zákona o DPH zahraničná zdaniteľná osoba (slovenskí subdodávatelia) vykonávajúca činnosť, ktorá je predmetom DPH v ČR, ak nedôjde k prenosu daňovej povinnosti na príjemcu plnenia, tak sa stane platiteľom dane v ČR dňom uskutočnenia zdaniteľného plnenia.
KEJKA
12.06.13,18:37
Odpoveď od azla.......pekne napísané.
Polopatisticky, slovenská firma sa musí registrovať v ČR pre DPH.
Aspoň ja to takto chápem.