Matej Stefanak
12.06.13,15:19
Dobrý deň prajem.
Potreboval by som radu.

Úvod trochu skrátim.
Dňa 16-11-2007 som sa poistil v spoločnosti Prvá ČESKO-SLOVENSKÁ Poisťovňa neskôr spoločnosť RAPID life. Platil som poistenie ako bolo stanovené. Po cca 1 roku som prestal, nič sa nedialo,až 8-3-2010 Arbitrážny súd v Košiciach sp.zn. 2C/1447/2009 rozhodol, že musím zaplatiť ISTINU 39,04 € + ÚROK 3,28€ a TROVY KONANIA 230 €.

Moja reakcia bola jednoznačná: požiadal som o splátkový kalendár ktorý som poriadne dodržal a uhradil to do posledného centu.
Pokladal som vec za uzavretú.

No dňa 19. januára 2012 mi prišiel list od Arbitrážneho súdu v Košiciach sp.zn. 2C/1583/2012, že opäť rozhodol v prospech RAPID life a to, že som povinný zaplatiť 146,93€ (to si myslím že je ISTINA 39,04 € + úrok odkedy som neplatil poistenie) + súdne trovy 276€.

Dokumenty ktoré mi poslal súd prvý krát v liste 8-3-2010
(Rozhodcovský rozsudok, Upovedomenie o začatí konania, Návrh o začatí konania, Kópia zmluvy o poistení a Rokovací poriadok) pod sp.zn.2C/1447/2009,
mi boli presne tieto isté dokumenty poslané aj tento krát len pod. inou sp.zn. 2C/1583/2012 samozrejme už s vyššou sumou.

Moja reakcia: podal som odvolanie ktoré ma stálo 72€ kde som im poslal všetky výpisy z účtu, pekný list, že to beriem ako neopodstatnené keďže ma v minulosti už za toto riešili, že majú v RAPID life BORDEL kde pani asistentka nepresunula môj spis na kôpku VYBAVENÉ.

Na to mi pán Zaujec Arbitrážny súd Košice odpísal:

"Z činnosti súdu, výšky dlžnej sumy, dátumu zaplatenia a použitého variabilného symbolu je zrejmé a nepochybné, že Vami uvedené zaplatenie sa vzťahuje na vec už právoplatne ukončenú pred konajúcim súdom, so sp.zn.2C/1447/2009 (predmet sporu - dlžné poistné) a teda v práve prebiehajúcom konaní sp.zn.2C1583/2012 (predmet sporu - osobitná pohľadávka na náklady na uzavretie zmluvy) nemá Vami uvedený dôkaz právnu relevanciu. V oboch konaniach bol / je prejednávaný iný predmet sporu a tieto konania majú iný právny základ."


Môžte mi prosím vás niekto poradiť. Ako mám postupovať? Ako to že je tam iný predmet sporu keď mi prišli rovnaké dokumenty, na chlp rovnaké zmluvy z toho istého roku? Čo chce RAPID life po mne keď to už dostali?

Ja osobne si myslím, že p. Zaujec sa ani do toho druhého spisu (staršieho sp.zn.2C/1447/2009) nepozrel, že sa to už riešilo.

Za každú skorú radu keďže mám na to 4 dni, vám vopred veľmi pekne ďakujem.
GORANA
12.06.13,19:09
Ak ste nie ešte oboznámený s praktikami tejto spoločnosti, odporúčam Vám obrátiť sa na nejakú org. na ochranu spotrebiteľa ( napr.:AUS Ban. Bystrica, ale aj iné). Aby ste nezmeškali odpoveď, treba zaslať odvolanie ako spotrebiteľ-ten je oslobodený od súdnych poplatkov podľa zákona 71/1992 Zb. o súdnych poplatkoch § 4 ods.2 písm. za).Okrem toho by sa aj na porade malo nachádzať dosť vecí okolo tejto poisťovni. Len treba byť informovaný a dať si pozor. Poisťovňa chytá aj za "slovíčka".
Bejbina
12.09.13,17:06
Zdravim, mam podobny pripad, riesi mi to Judr. Pajtasova z Kosic, posielam ti link, najdes tam dalsie podobne skusenosti ludi s poistovnou plus rady a pomoc od pravnikov a zdruzeni, ktore sa tomu venuju. Zajtra ma caka v tejto veci pojednavanie, tak ludia, prosim drzte prsty.
http://www.diskusneforum.sk/tema/podvody-poistovne-rapid-life-2