dianka.sz
12.06.13,17:57
Môže mať FO pracovný pomer keď poberá príspevok za opatrovanie zo Socpoist.? Koľko môže zarobiť aby mu nezobrali peniažky za opatrovanie? Ďakujem
Katy a R
12.06.13,18:04
Zo sociálnej poisťovne určite nemôže dostávať príspevok za opatrovanie.
Ak myslíš - podľa zák 447/2008 - treba si uvedomiť, že ide o celodenné opatrovanie. Ale môže aj mať PP - v § 40 odst 15 nájdeš definované - zárobok do dvojnásobku ŽM.

Ale pre výšku príspevku je dôležitý aj príjem osoby ŤZP (ak má dobrý dôchodok napr - tak aj nula môže výjsť ! )
dianka.sz
12.06.13,18:07
Ďakujem za odpoveď.....to isté si myslím aj ja, len naša pracovníčka tvrdila že ona dostáva peniaze zo sociálky. Príspevok môže jedine dostať z úradu práce, že?
Katy a R
13.06.13,09:39
ano.
klaudia kecskesova
26.10.16,19:21
dobry ked mam dceru na ktoru poberam opatrovatelsky prispevok 150@ a nie je odkazana na celodennu opateru ale je uznana na 72 percent invalidity ja ako matka by som sa mohla zamestnat na polovičny pracovny pomer ale pracu by som vykonaval doma pri jej pritomnosti lebo financie mame malo a chyba nam do domacnosti dakujem za info
Katy a R
26.10.16,19:28
klaudia - treba si zadať svoju otázku (etiketa) ... ale rovnaká odpoveď platí aj pre teba. Zárobok do 2-nás. ŽM.