mondes
12.06.13,21:17
Ahojte, prosím Vás, ak vo večierke, ktorá je otvorená denne od 6.00 hod. do 21.00 hod. aj cez víkendy pracujú na striedačku 2 predavačky, ako by som mala správne vypočítať mzdu? Cez víkendy im počítam nadčasy? Ďakujem za každú radu.
ivka70
12.06.13,19:37
A aku maju tyzdennu pracovnu dobu definovanu v prac. zmluve?
A ako maju organizovane pracovne zmeny?
Maju rovnomerne alebo nerovnomerne rozlozeny prac. cas?

Nie vzdy musi byt vikend nadcasom, nadcas je vtedy, ak pracuju nad ramec planovaneho pracovneho kalendara .....
mondes
12.06.13,20:14
Tak cez týždeň robia na smeny a cez víkend v sobotu jedna a v nedeľu druhá.
avalik
12.06.13,21:17
cez vikendy pracuju po 15 hodin??? a ako je rieseny nepretrzity odpocinok v tyzdni? dovolenky PN? na takuto prevadzkovu dobu potrebuje zamestnavatel 3 predavacky.
mondes
12.06.13,21:38
Neviem presne, ako robia cez víkendy. Totižto ide o to, že u nás otvorili obchod večierku a dnes som tam bola na nákup a kedže som začiatočník v mzdách, tak mi len tak v tom obchode preletelo hlavou, že ako by sa im asi počítala mzda, keď pracujú jedna od rána do obeda a druhá od obeda do 20,00 hod. Vikendy presne neviem, ako majú podelené. Mňa to len tak čisto teoreticky zaujíma, že ak by som mala robiť mzdy nejakej večierke, na čo by som nemala zabúdať.:-). A na základe Vašich podotázok už mám v tom celkom jasno.