mondes
12.06.13,22:26
Ahojte, dostala som sa do situácie, keď musím riešiť aj takéto problémy. Pracovala som v jednej firme, ktorej som požičala pre mňa nemalú kôpku peňazí, s tým, že sme spísali zmluvu o pôžičke, ktorá už mala byť splatená pred rokom, no zatiaľ nemám uhradené nič. Keďže som videla, aká je tam finančná situácia, tak som trvala na tom, že spíšeme novú zmluvu, ale nie na s.r.o., ale na súkromnú FO aj s novými dátumami. Splatná mala byť 31.3.2013, ale doteraz mi neuhradili. Keď im volám, stále len sľubujú a sľubujú. Už ma prechádza trpezlivosť a chcela by som podniknúť nejaké právne kroky. Čo môžem podniknúť, ak nemám okrem tej zmluvy o pôžičke v rukách nič iné? Vďaka za cenné rady.
avalik
12.06.13,20:31
mondes
12.06.13,20:45
Hmm, no práve preto som zadala tú otázku, lebo som si bola istá, že exekútor to porieši. Ale až ma zamrazilo, ke´d som čítala príspevok od MarcoM. Nemám u notára žiadnu zápisnicu urobenú, takže to bude beh na dlhé trate. :-(
buchač
13.06.13,05:00
Zaujímavá otázka v súvislosti s týmto


mondes
Ak máš podpísanú zmluvu o pôžičke, tak je to dostačujúci dôkaz, že si mu tie peniaze požičala. Ja by som to riešila exekútorom. Poslať prvú upomienku, druhú a keď nič, tak si nájsť exekútora a hotovo.

Aj keď je postup trochu zjednodušený , nakoľko musí byť najprv podanie na súd ....atď ....

Zápisnica od notára nemusí byť , máš predsa tú zmluvu medzi oboma subjektami , t.j., Ty a firma ( respektíve následne FO ) .


P.S.:
Jedno ma zaráža , tá pôžička tej firme ...
Asi by som sa musel s koňom zraziť , aby som ja firme love požičal ...
Veď je to na hlavu postavené ...firma si mala sekeru zaťať do banky a nie od súkromnej osoby brať .
mondes
13.06.13,11:59
No preto som dala tú otázku, nakoľko som si bola istá, že ak mám tú zmluvu, tak to môžem dať na exekúciu. Preto bola moja odpoveď vyššie takáto. Ale keď som si potom prečítala, že na exekútora môžem zabudnúť, pokiaľ zmluva nie je podpísaná pred notárom, tak...... dych mi vyrazilo.

Vidíš, ja som taký dobrý človiečik, z banky im pôžičku neschválilli, nakoľko nemali dostačujúci príjem a chlapi, ktorí u nich pracujú, nemali predd vianocami (r. 2011) ani na chleba. Tak mi to nedalo, a požičala som im s tým, že mi cca. do 2 mesiacov vrátia. Ale to už prešlo 1,5 roka a peniaze nie a nie vrátiť. No dnes som bola osobne, tak sme sa dohodli na určitých splátkach. Ale to bol len ústny dohovor, tak som zvedavá. Exekútorov majú z každej strany. Takže, toť je moja nezávidenia hodná situácia.

Mimochodom, nechceš pôžičku??? :-D
buchač
13.06.13,12:19
Takže ešte raz a pre istototu p o m a l y .....

Zmluva môže byť overená ...no nemusí byť ošetrená podpisom notára !!!

Lenže Ty si asi mýliš v tom , že zmluvu dáš rovno exekútorovi na stôl a nech sa stará ...
Nuž , omyl ...
Najprv musíš dať podnet na súd a až keď ten rozhodne , tak dávaš vec exekútorovi ...

Šak viem , no nie ???
Vlastná skúsenosť je na nezaplatenie ....kua ...
Erik Jakubík
26.06.13,15:35
Dobrý deň, pracujem pre advokátsku kanceláriu a zaoberám sa vymáhaním pohladávok. K tomuto by som chcel hned na zaciatok povedat. Zmluva o pôžicke je zmluvou takzvanou reálnou čize je platna až ked veritel odovzdá peniaze. co sa v tomto prípade asi nestalo ked sa spisovala Zmluva o pozicke na FO to je na súde v prípade podania navrhu na plat.rozkaz napadnutelne ako absolutnu neplatnost pravneho ukonu cize zmluvy.takže na sud sa dá dat zmluva iba ta na s.r.o. co je dost velky problem vymocť odporúčam dať podpísať tej FO zmenku.
MarcoM
26.06.13,17:22
Žiadny Erik Jakubík nie je vedený SAK ako advokát, ani ako advokátsky koncipient. Teda pre akú AK to pracujete?