sunborn
13.06.13,06:35
Pár desiatok rokov som pracoval v súkromnom sektore ako zamestnanec. Po vážnej chorobe a ročnej liečbe a samozrejmom prehodnotení životných priorít by som rád našiel niečo, čo mi dá nový zmysel života. Do súkromného sektoru by som sa nerád vrátil. Mám pocit, že je zle nastavený. Ja chápem, že súkromný sektor prináša peniaze do všetkých sfér neziskových oblastí ale práca v nom je vyslovene honbou za ziskami a k nim priradeným bonusom. Nechcem nové väčšie auto, nechcem robiť dojem na opačné pohlavie, nechcem kupovať domov zbytočnosti lebo reklama a konzum mi to tlačí. Nechcem konkurovať mladému kolegovi, ktorý pod tlakom nadriadeného nasal odo mňa niekoľkoročnú know-how za pár mesiacov a dnes mu svieti na semafóroch zelená. Čo by som potreboval je nájsť nové zamestnanie, kde budem slúžiť predovšetkým dobrej myšlienke dobrého projektu. Samozrejme bez príjmu sa žiť nedá. Nakoľko som v treťom sektore nikdy nerobil, zaujíma ma, či je možnosť zamestnať v ňom a ako pri tom postupovať? Ďakujem za Vaše rady či názory
robin1
13.06.13,05:29
Indeed
13.06.13,07:21
...ak nie je pre Teba doležité koĺko zarobíš ,

zamestnanie nájdeš pomerne rýchlo,

pravda ak splňaš všetke relevantné požiadavky na kvalifikaciu....
sunborn
13.06.13,10:20
čo to znamená naplnenie relevantných požiadaviek na kvalifikáciu pri neziskovkách? V akej cifre by sa mala pohybovať čiastka nedôležitosti zárobku?