Ann Jaško
13.06.13,09:20
Vie niekto, ako to chodí so zamestnancami na ZUŠ, čo sa týka vzdelania?

Konkrétne ide o prípad, či môže človek bez ukončeného konzervatória byť zamestnaný na zmluvu (nie na dohodu) ak má ukončenú "pégečku" (ktorá je de facto potrebná pre vyučovanie na ZŠ nie pre ZUŠ!)

Môže vôbec človek, ktorý nemá ukončenú ani hudobnú výchovu učiť na ZUŠ a mať pri tom zmluvu na dobu neurčitú? (ak si ani nerobí konzervatórium)

Zaujímalo by ma aj to, či Vám Váš p. riaditeľ na ZUŠ uznáva "pégečku" a tým pádom máte vyššiu platovú triedu alebo zarátava len konzervatórium (podľa zákona by to tak vraj malo byť).

Uvítam aj nejaký zákon, ktorý také niečo ošetruje, aby som si to detailne naštudovala.

Ďakujem :)
urad.skol
22.08.13,08:29
Vyhláška MŠ SR 437/2009 hovorí o tom akú školu a vzdelanie musí mať pedagóg, aby mohol učiť.Pre zuš-ku je to :pokračovanie -príloha a predmetná vyhláška Časť X
Ann Jaško
05.11.14,09:56
ak tomu dobre rozumiem, musí mať najprv skončené C a ak má skončené C, tak kvalifikácia B a A zvysuje platovu tarifu?
Papierniková
05.11.14,10:01
Ann Jaško
05.11.14,11:34
ano, dakujem, platovym triedam rozumiem, len ma zaujima ci je A a B podminene absolvovanim C..
avalik
06.11.14,21:06
nie, sú to kvalifikačné predpoklady - ak máš A, tak môžeš učiť to čo je v bodoch pod A, so vzdelaním B môžeš učiť čo je pod B, ...