zk24
13.06.13,09:41
Ahojte,

ak si konateľ/spoločník jednoosobovej sro (bez pracovnoprávneho vzťahu) zaplatí zdravotnú starostlivosť v nejakom zo súkromnych centier (Procare apod...), dá sa to nejakým spôsobom dostať do daňových nákladov?

Prípadne, aby sa takáto starostlivosť zaplatila zamestnancovi bol by to pre firmu daňový náklad?

Dakujem,

Zuzana
veronikasad
13.06.13,07:44
Zuzka, ak nie je zamestnancom, ako daňový výdavok ti to pri kontrole neprejde. U zamestnanca by to bolo možné - pri dostatočnej tvorbe - zo sociálneho fondu.
zk24
13.06.13,07:50
dakujem krásne. Rada by som dala bod, alebo označila dobrú odpoved, ale som tu na porade po par tyzdnoch a ja som hladala 20 minut len kde pridať otázku... hrozaaaaaaaaaaaaaa
Stefan2005
13.06.13,08:11
Ak by šlo povinné preventívne zdravotné prehliadky v zmysle osobitného predpisu (napr. zákon č. 355/2007 Z. z.), bolo by to možné uznať daňové výdavky, ak by to absolvoval aj súkromnom zdravotníckom zariadení.
Tieto výdavky firmy sa u zamesntnanca nezdaňujú (nie sú predmetom dane z príjmov). Tzv. dobrovoľné plnenia - benefity - napr. nadštandartná zdravotná starostlivosť sú však nepeňažným príjmom (pokiaľ ich hradí firma) a zdaňujú sa.