JAJA11
13.06.13,13:09
pridávanie nových platiteľov dane z pridanej hodnoty, u ktorých nastali dôvody na zrušenie registrácie DPH, je už častejšie. Pozerám, že ten zoznam sa rozširuje a spôsob ako to zaviedli sa mi zdá nevhodný pre bežnú prácu účtovníka.
aký máte na to názor?

Ja osobne by som tam doplnila dátum odkedy chcem kontrolovať, či tam uvedený daňový subjekt sa nachádza.... pretože ak je to stály dodávateľ, tak mi stačí raz za 2 týždne alebo aj za mesiac skontrolovať, či tam niekto taký pribudol.... a len medzi novými... takto človek aby zadával IČ DPH pri každej faktúre....

prípadne by sa mohli tvorcovia účtovných programov zamyslieť a zabezpečiť aktualizáciu partnerov s týmto číselníkom... a pri účtovaní takého dokladu by sa mi hneď objavil oznam, že mám takéhoto dodávateľa kontrolovať...

ako to robíte vy?
Braňo
13.06.13,11:10
a čo konkrétne sa Ti nevidí?
JAJA11
13.06.13,11:24
no zdá sa mi komplikované pri každom dodávateľovi kontrolovať, či nepribudol do zoznamu problémových.... veď to bude každý deň na hodinu roboty navyše.... len preto, že štát nestíha...
marjankaj
13.06.13,11:24
No veď od 1.1.2014 sa ťa to týkať nebude. Všetko si budú robiť daňové úrady sami. Možno aj zaplatia DPH za teba. Podpíšeš zmluvu o inkase a je to. To nám bude hej.
Teda ak to stihnú do konca roka zrealizovať. :---
JAJA11
13.06.13,11:43
no nemyslím, že pomôže inkaso... ak nebudú peniaze na účte, čo v prípade tých problémových je pravidlom ;)
som zvedavá čo zas na nás vymyslia, slušný človek je v tomto štáte najviac zaťažovaný a trestaný....

ale ten zoznam je dobrý, ak si chcem skontrolovať zákazníka.... :rolleyes:
marjankaj
13.06.13,11:48
no nemyslím, že pomôže inkaso... ak nebudú peniaze na účte, čo v prípade tých problémových je pravidlom ;)
som zvedavá čo zas na nás vymyslia, slušný človek je v tomto štáte najviac zaťažovaný a trestaný....

ale ten zoznam je dobrý, ak si chcem skontrolovať zákazníka.... :rolleyes:
Keď nepomôže inkaso, tak pošlú exekútora.
Ale to zatiaľ neplánujú až do zákona. Aspoň nie od 1.1.2014.
Nehovorím, že zoznam je zlý. Ale aby si musel každý povinne kontrolovať každého partnera naviac opakovane, to je už kocúrkovo.
srska
13.06.13,14:42
Keď nepomôže inkaso, tak pošlú exekútora.
Ale to zatiaľ neplánujú až do zákona. Aspoň nie od 1.1.2014.
Nehovorím, že zoznam je zlý. Ale aby si musel každý povinne kontrolovať každého partnera naviac opakovane, to je už kocúrkovo.
šak IV. hlava z 563/2009 funguje aj keď sa im napr. § 110 nepáči a využívajú ho sporadicky (bloknúť účty je jednoduchšie)