clayo
13.06.13,14:05
Zdravím,
mám jeden problém. Rekonštrujeme jednu miestnosť v starej chalupe. Omietka už padala tak sme ju obúchali (mala 5cm!) Dom je stavaný z nepálenej tehly, zo slamy a bohvie z čoho možného. Na holé tehly sme hodili špric a na plafon sme dali sadrokartón. V izbe sa bude vykurovať pecou, pretože nie je zavedené v miestnosti kúrenie. Otázka je či je vhodné miestnosť obložiť sadrokartónom, je to predsa len zvuková, telepná izolácia..možno by sa nemuselo až tak kúriť...na druhej strane neviem ako reaguje nepálená tehla a sadrokarton, ved stena ma dychat, či to nebude vlhnúť... poradte kto ma s tym skusenosti, bez ohladu na financie!! chcem aby mi to vydrzalo
command
14.06.13,04:42
Ja idem robit podobne ale iba jednu stenu nakolko je krivá a na vyrovnanie by som musle mat v niektorych miesta aj 10cm omietky. Taktiez obucham omietku nahodim vapeny spric bez cementu nakolko cement nie je vhodny na nepalenu tehlu a postavim konstrukciu z C a D profilov a na to pojde sadrokarton este uvazujem ze na spodok a vrch dam vetriace mriezky aby mohol prudit vzduch poza sadrokarton a nezačalo to tam nahodou vlhnut a plesniviet.
clayo
14.06.13,07:14
prečo nie je vhodný cementový špric na nepálenú tehlu? o tom som nepočul. práve toho sa bojím, aby to nezačalo vlhnúť. budeš tam dávať aj sklennú vatu za ten sadrokarton či bez?
command
14.06.13,19:18
pretoze cement zadrziava vlhkost a ta potom namiesto toho aby sa vyparovala sa drzi v nepalenej tehle vo velkom mnozstve. V urob si sam teraz davaju dobre clanky na obnovu domov z nepalenych tehal . nie sklenu vatu tam nebudem davat zda sa mi zbytocna nakolko ten mur ma cez 100cm. Vlhkost z nepalenych tehal sa musi plynulo vyparovat nejaka ta vlhkost v nich musi byt ale moc skodi.