Markus Weiss
13.06.13,17:41
Bol som na pošte, pretože mi prišlo DIČ a nemohol som to prebrať len na základe môjho OP, pretože zásielka bola určená právnickej osobe, a to o.z. Chcel by som sa Vás opýtať, čím sa preukazujete pri podobnej agende na úradoch, pošte atp.
Zápisnicou, výpisom z registru o.z ??
​Vopred ďakujem za odpoveď.
avalik
13.06.13,16:01
Statutar sa preukazuje stanovami o.z., na ktorých je potvrdená registrácia na MV SR (§ 9 ods.1 zakona c. 83/1990)

Na poste moze statutar vybavit splnomocnenie na preberanie zasielok - ci uz na svoju osobu alebo na ine osoby.
Mária27
13.06.13,16:53
Ako splnomocním svojho zamestnanca, aby preberal zásielky určené našej firme?
Vyplňte Žiadosť o doplnkové a dispozičné služby, ktorú podpíše osoba oprávnená konať v mene vašej firmy a odovzdajte ju na ktorejkoľvek pošte. K žiadosti priložte originál výpisu z Obchodného alebo Živnostenského registra, prípadne kópiu overenú notárom alebo výpis z internetu, ktorý nesmie byť starší ako 14 dní. Vybavením splnomocnenia na pošte môžete poveriť aj ktorúkoľvek osobu, ktorej meno a údaj o doklade totožnosti sa uvádzajú v žiadosti. Cena za službu je uvedená v Tarife.
http://www.posta.sk/sluzby/faq-casto-kladene-otazky
upchpp
28.06.13,15:41
ja vždy z internetu vytlačím výpis z registra občianskych združení....síce nepochopím, tam nie je meno predsedu ale stačí im to...
tesi1412
16.07.13,14:42
Dobrý deň, najlepšie je zobrať si menovací dekrét / keď ho máte /, prípadne zápisnicu zo zasadnutia správnej rady, kde ste boli zvolený za štatutárneho zástupcu o.z., ja mávam tento istý problém, pretože v Stanovách nemáme uvedené mená funkcionárov...najlepšie je si vybaviť na základe tohoto dokladu-MD, Stanovy alebo Zápisnica žltú kartu na pošte = žiadosť o dispozičné a doplnkové služby....
tesi1412
16.07.13,14:45
ale platí to len v prípade , ked v Stanovách máte uvedené meno štatutárneho zástupcu.....Stanovami preukazuje len legálnosť o.z , že je zaregistrované.....nie Vašu pozíciu v o.z.