stanisa
13.03.06,10:14
Dobrý deň,

účtujem zásoby sposobom B a chcem sa opýtať na takýto prípad. Mám faktúru za tovar vystavenú v EUR z 31,8,2005. K tomu tovaru mi prisiel dobropis ( zlava z ceny tovaru ) 15.10.2005 tiež v EUR. Tovar je este stale nepredaný, takze chcem opraviť obstaravaciu cenu. Neviete mi prosím poradiť, aký kurz pri oprave ceny tovaru mam použiť. Či kurz z faktúry, alebo kurz z dobropisu.

dakujem
renča1
13.03.06,12:02
kedže došlý dobropis sa teraz účtuje kurzom k danej faktúre, tak treba pri znížení zásob použiť kurz faktúry. Tovar na sklade bude znížený tým istým kurzom, ako bol ocenený.
stanisa
13.03.06,12:12
Ja som dobropis na účely zákona o DPH ( samozdanenie) zaučtovala kurzom, ktorým som účtovala aj faktúru, ku ktorej sa dobropis vztahuje, ale samotny dobropis som do účtovníctva zadala datumom vystavenia dobropisu, cize tam bol iny kurz. Ako mam teraz postupovat, ako mám zaúčtovať rozdiely ktoré mi vzniknu pri ocenení zásob?
renča1
13.03.06,12:31
ja neprepočítavam dvoma kurzami dobropis resp. (opravnú fakt.), používam len jeden kurz a to kurz podľa § 26 ods.1 ZDPH, ktorý mi slúži aj na poníženie zásob.
stanisa
13.03.06,12:48
neviete mi poradit, co by som mala spravit s tym rozdielom ktory mi vznikne z kurzových rozdielov?