Kejt
14.06.13,06:51
Prišla mi teraz faktúra z roku 2012, môžem si teraz uplatniť DPH v mesiaci 05/2013?
alebo musím robiť dodatočné daňové priznanie za mesiac 12/2012?:mee:
šromo
14.06.13,07:58
aký je na faktúre dátum zdaniteľného plnenia? Ak je 12/2012, je potrebné urobiť dodatočné daňové priznanie.
Tweety
14.06.13,08:11
Môžeš, faktúru zaúčtuješ do obdobia, v ktorom si ju obdržal, a rovnako môžeš aj uplatniť nárok na odpočet dph.
Andrej13
14.06.13,08:16
Nesúhlasím,
DPH by som si uplatnil v tomto zdaňovacom období. A takisto by som to dal do nákladov teraz, ale asi ako opravu minulých obodbí.
Jarka 1
14.06.13,08:17
(2) Platiteľ vykoná odpočítanie dane podľa § 49 ods. 2 písm. a), c) alebo písm. d) najskôr v zdaňovacom období, v ktorom právo na odpočítanie dane vzniklo, a najneskôr v poslednom zdaňovacom období kalendárneho roka, v ktorom právo na odpočítanie dane vzniklo, ak do uplynutia lehoty na podanie daňového priznania za zdaňovacie obdobie, v ktorom uplatňuje právo na odpočítanie dane, má doklad podľa odseku 1 písm. a), c) alebo písm. d). Ak platiteľ nemá doklad podľa odseku 1 písm. a), c) alebo písm. d) do uplynutia lehoty na podanie daňového priznania za posledné zdaňovacie obdobie kalendárneho roka, v ktorom právo na odpočítanie dane vzniklo, vykoná odpočítanie dane v tom zdaňovacom období, v ktorom dostane doklad podľa odseku 1 písm. a), c) alebo písm. d)

Ak vieš preukázateľne dokázať, že si faktúru dostala až teraz, nemusíš podávať DDP.