sandokan3000
14.06.13,08:05
Chcel by som sa poradiť ohľadom vymáhania vlastnej zmenky.Poskytol som hotovosť 600 e na "vlastnú zmenku ktorú mi dotyčný podpísal ma všetky náležitosti sumu spomínam preto ,že viem že iné je vymáhať 10 000e a iné 500e Dotyčný nemá trvalé zamestnanie je taxikár čiže čo viem žiadny príjem nepriznáva a auto ma na leasing a mé nejaký osobný majetok a býva v podnájme kde nemá hlásený trvalý pobyt ten ma hlásený u svojej babky .Tieto informácie píšem preto aby som vedel akým spôsobom je ta suma vymožiteľná, na čo mu môže exekútor siahnuť a ako mu môže skomplikovať život. Ďakujem
draik
14.06.13,06:26
Veľa možností nie je. Ak skončí leasing, tak zablokovať prevod auta, zablokovať účty, prípadne počkať, kým niečo zdedí. Teoreticky by mohol byť popoťahovaný, ak by mu bolo dokázané, že zatajuje príjmy a teda že o.i. marí exekučné konanie.
sandokan3000
14.06.13,06:58
tak stým marením by to bolo relatívne ľahko dokázateľné keďže v podnájme je oficiálne a to auto je ako leasing písaný na neho a takisto telefón atď a zo vzduchu to asi neplatí a má živnosť som zabudol povedať ale to je asi logické ........ale ako s takýmito právnymi a exekučnými naťahovačkami skúsenosť nemám preto sa radím..........
draik
14.06.13,12:23
Súd vydá zmenkový platobný rozkaz, po jeho právoplatnosti ho so súdnou pečiatkou vykonateľnosti môžte použiť na podanie návrhu na vykonanie exekúcie. Vec preberie exekútor, ktorý pohľadávku vymáha. Prípadné stíhanie dlžníka z dôvodu marenia exe konania Vám veľmi nepomôže.
Erik Jakubík
26.06.13,15:28
Dobrý deň, pracujem pre advokátsku kanceláriu a kedže ešte nemám skončené štúdium práva zaoberám sa vymáhaním pohľadávok a v tomto prípade by som jednoznačne zvolil cestu výzva, ked nie platak tam by nemal byt velky súdny poplatok a tak isto ani u exekutora neviem čo to je za človeka či by podal odpor ale v prípade ak nie všetko prakticky prejde na exekútora a ten sa mu postará aj o auto a myslím že vie lepšie prelustrovať majetok a príjmy viem že exekútor ma ovela širší záber ako ostatní ludia.
MarcoM
26.06.13,17:24
Žiadny Erik Jakubík, nie je vedený v zozname SAK ako advokát, ani ako advokátsky koncipient. Pre koho to teda pracujete?
KEJKA
26.06.13,18:33
K exekútorovi sa to dostane až po platnom rozhodnutí súdu. teda musí byť platobný rozkaz bez podania odporu, po nadobudnutí právoplatnosti to môže ísť exekútorovi.
KEJKA
26.06.13,18:34
to aj študenti musia byť vedení v zozname SAK? to hádam nie?
MarcoM
26.06.13,19:45
Predtým tam nebolo, že je študent, len že pracuje v AK. Čo evokovalo, že je buď advokát, alebo koncipient
Erik Jakubík
27.06.13,04:20
pracujem ako zamestnanec, nie ako koncipient prispevok som nemenil určite tam bolo od začiatku že studujem a kedže nemám záujem robit reklamu meno advokáta Vám píšem do správy.