daniela_k.
14.06.13,09:52
Dobry den, chcem sa opytat ohladom lizimgu. Podnikatel si kupil fotoaparat na lizing. je mozne aby si odpisal hned dph? Tu som citala, ze sa to opisuje postupne so splatkami. A ako sa učtuje taky lizing? Vopred dakuje. A este sa chcem opatat ako sa zaraduje v jednoducho uctovníctve majetok do užívania.
Tweety
14.06.13,08:29
Ak použiješ vyhľadávač, odpovede nájdeš, lízing je tu riešený mnohokrát.
daniela_k.
14.06.13,10:35
Hľadala som už 3 dni a našla som len, že odpočet dph sa robí mesačne. Podnikateľ chce aby mu dph vratili naraz v mesiaci kedy ho kupovel. Je to možné?
Tweety
14.06.13,10:54
cacka
14.06.13,11:11
Pri leasingu sa odpočet DPH robí z prvej zvýšenej splátky a potom mesačne podľa splátkového kalendára. DPH sa dá naraz odpísať iba pri úvere.
daniela_k.
14.06.13,11:26
Ďakujem pekne za odpovede. Chcem sa opytať ešte ohľadom toho majetku. Pride mi FA napr. za notebook. Fa zaučtuje a uhradim ju. Majetok dam na kartu majetku. Robim to správne. Čitala som tu, že zaradenie majetku do užívania sa robí cez cez ID.
Marek Szász
16.06.13,06:37
A ide skutočne o lízing? Finančný lízing musí byť na základe zmluvy o prenájme hnuteľnej veci s právom jej odkúpenia. Operatívny lízing je len čistý prenájom. Mohlo ísť aj na nákup na splátky resp. úver.... Aký typ zmluvy je podpísaný?
cacka
17.06.13,07:20
Môžeš zaradiť aj priamo účtovaním na faktúre a môžeš aj cez ID.