Palino978
14.06.13,13:20
Zdravim Vas, vie mi niekto s tymto poradit?
Moze s.r.o. (ktora ma dvoch spolocnikov a zaroven konatelov), poziciat jednemu konatelovi bezurocnu pozicku?
Moze sa tato pozicka chapat resp. zauctovat ako vydavok s.r.o?
Ak konatel bude splacat peniaze v dalsich rokoch az vtedy sa to zahrnie do prijmu s.r.o?

mam namysli toto
pozicka 10 000€ v 2013 - vydavok sro za rok 2013 (znizenie zakladu dane)
konatel 2000€ vrati 2014 - prijem sro. 2000€
konatel 2000€ vrati 2015 - prijem sro. 2000€
konatel 6000€ vrati 2016 - prijem sro. 6000€

je to mozne takto uctovat?
dakujem
kn-alka
14.06.13,13:23
pôžička nie je ani výdavok ani príjem.... a pri s.r.o. už vôbec nie
účtuje sa len pohyb peňazí a záväzok voči konateľovi
Žabinka
14.06.13,13:31
Poskytnuté pôžičky, resp. úvery nie sú daňovým výdavkom na strane poskytovateľa a na strane dlžníka nie sú výdavky na splátky pôžičiek, resp. úverov daňovým výdavkom (§ 21 ods. 1 písm. b) zákona o dani z príjmov).
Gabi03
14.06.13,14:17
ešte by som upozornila, aj v prípade ak ide o bezúročnú pôžičku, či by sa iba "vypočítané" úroky nemali zahrňovať do príjmu sro-čky... nepoznám presne problematiku, ale naštudujte si to
julysak
14.06.13,14:36
Neviem, či by tie "úroky" nemali byť jemu čiastočne spoplatnené - podobne ako služobné auto na súkromné účely
KEJKA
14.06.13,16:15
Bezuročná požička konatelovvi nie je naklad sro to je samozrejmé
Pritom však predstavuje nepeňažný príjem konateľa vo výške obvyklých úrokov v danom čase.
ten treba zdanit konateľovi.
Palino978
17.06.13,11:16
Ten "prijem" (pozicka) konatela sa len zdani v sro? a odvody do ZP?
Mila123
17.06.13,11:26
nepeňažný príjem prizná konateľ v DP.....
KEJKA
17.06.13,12:36
obvyklé úroky, ktoré konatzeľ nemusí platiť z dôvodu bezúročnej pôžičky sa považujú za nepeňažné plnenie = príjem zo závislej činnosti.
KEJKA
17.06.13,19:19
ved to je napísané o kúsok vyššie.