Mr.40
14.06.13,16:43
V CK som si zaplatil 12-dňovú dovolenku v Marsa Alam, s tým, že cieľové letisko je v Marsa Alam, cca 40 km od hotela. Asi dva týždne pred odletom mi CK oznámila, že z "technických" príčin sa v našom termíne letí do Hurghady a odtiaľ busom do Marsa Alam, alebo s pristátím v Marsa Alam ale v inom termíne a len na 11 dní. Z pracovných dôvodov som si vybral prvú možnosť. Mám nárok na nejakú kompenzáciu za stratu času (4 hod. busom z letiska do hotela a naspäť), ale hlavne za to, že letieť sme mali do Marsa Alam a nie do Hurghady?
avalik
14.06.13,15:29
obavam sa, ze nemas ... pozri zmluvu o zajazde pripadne vseobecne obchodne podmienky ... predpokladam, ze je tam osetrena aj tato zmena
Inuška
18.06.13,08:58
Teraz sme sa vratili s Marsa Alam - to letisko je vzdialene iba 4 km. cize to trvalo 5 minut. Rozpravali sme sa s manzelmi ktori do nasho hotela pricestovali cez Hurgadu a odtial busom - je to vraj pomerne narocne , ak mozes este to prehodnot.
SVK
03.07.13,08:01
Zmena miesta priletu/odletu je podstatna podmienka zmluvy a podla zakona (bez ohladu na podmienky CK) bolo mozne zmluvu vypovedat. Ak vsak prislo k akceptacii tejto zmeny pred odletom a sluzby boli cerpane podla podla dohody, narok na kompenzaciu nevznika. Ak ste vsak nestihli dosledkom transferu napr. ranajky alebo veceru, mozete pozadovat od CK kompenzaciu za nevycerpane sluzby.